دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

خیر داریم زمین نداریم

ایسنا/البرز مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز البرز گفت: ما در استان البرز برای مدرسه‌سازی کمبود زمین داریم، یعنی خیرین پای کار هستند اما زمین مناسب برای ساخت و توسعه فضای آموزشی نیست.


به گزارش ایسنا، حسن مهرانی روز سه‌شنبه ۲۵ اردیبهشت در نشست خبری با اصحاب رسانه با تاکید بر اینکه برای ترویج فعالیت خیرین مدرسه‌ساز، رسانه‌ها نقش موثری دارند، اظهار کرد: اصحاب رسانه با تولید گزارش‌های خبری تاثیرگذار در امر جذب خیرین از سراسر کشور برای ساخت مدرسه مناسب در مناطق مختلف استان می‌توانند در کنار ما باشند و بخشی از این رسالت بزرگ را به سرانجام برسانند.


وی با اشاره به برگزاری بیست و ششمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز البرز گفت: این جشنواره ۳۱ اردیبهشت برگزار می‌شود که در این مراسم از ۲۰ خیر مدرسه‌ساز تقدیر خواهد شد.


این مسئول توضیح داد: به فضل الهی حضور خیرین مدرسه‌ساز در استان البرز بسیار پررنگ است و علی‌رغم مشکلات متعددی که وجود دارد اقدامات موثری انجام شده است و امیدواریم امسال با برنامه‌ریزی‌های انجام شده میزان تعهد خیرین از مرز ۵۰۰ میلیارد تومان عبور کند.


مهرانی در ادامه به مشکلات این حوزه اشاره کرد و گفت: درحال حاضر ۱۳ شهرک در استان البرز ساخته شده است که از این تعداد فقط تعداد کمی مدرسه دارند و مابقی اصلا فضای آموزشی ندارند.


وی توضیح داد: برای نمونه در شهرک سپهر جنب زندان رجایی شهر کرج، ۱۸۰۰ واحد احداث شده است که برای این تعداد جمعیت حداقل باید ۱۲ مدرسه احداث می‌شد اما متاسفانه این مجموعه حتی یک مدرسه هم ندارد و این وضعیت قاعدتا باعث نارضایتی مردم می‌شود.


مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه‌ساز البرز تصریح کرد: هم چنین ما در استان البرز کمبود زمین برای مدرسه‌سازی داریم یعنی خیرین پای کار هستند اما زمین مناسب برای ساخت و توسعه فضای آموزشی نیست بنابراین ما ناچار هستیم  که برای جبران کمبود فضای آموزشی، توسعه کلاس‌های درس در مدارس فعلی را در دستور کار قرار دهیم که این کار نیز از سرانه ورزشی و آموزشی دانش‌آموزان این مدارس کم می‌کند.  


این مسئول درباره وضعیت اختصاص انشعابات در ساخت مدارس نیز توضیح داد و گفت: ما در این حوزه هم مشکل داریم. خیرین مدرسه می‌سازند اما انشعاب نمی‌دهند و این کار را برای پیشبرد اهداف ما مشکل ساخته است.


وی گفت: مجمع خیرین استان البرز گمنام مانده است. در طول این سال ها اقدامات خوبی انجام شده است اما به طور شایسته اطلاع رسانی نشده است که انتظار ما در رسانه‌ها این است که ما را در این عرصه یاری کنند، چرا که هرچه مردم با عملکرد خیرین و این مجمع بیشتر آشنا شوند اتفاقات بهتری برای ساخت فضای آموزشی در استان رقم می‌خورد.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید