دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

بازدید 1 2 میلیون نفر از جاذبه های گردشگری کرمانشاه

ایسنا/کرمانشاه به گفته مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه، در ایام نوروز بیش از یک میلیون و 244 هزار نفر از جاذبه‌های گردشگری کرمانشاه بازدید کرده اند.


داریوش فرمانی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به آخرین آمار بازدید گردشگران نوروزی از جاذبه های گردشگری کرمانشاه، اظهار کرد: از ۲۴ اسفند تا پایان روز گذشته(هشتم فروردین) جمعا بیش از یک میلیون و ۲۴۴ هزار نفر از جاذبه های گردشگری کرمانشاه بازدید کرده اند. 


وی افزود: براساس این آمار، ۵۴۲ هزار نفر از جاذبه‌های طبیعی، ۳۵۰ هزار نفر از جاذبه‌های تاریخی و ۱۵۰ هزار نفر هم از جاذبه‌های تفریحی استان بازدید کرده‌اند. 


به گفته مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه جاذبه‌های مذهبی، دست ساز، فرهنگی و  موزه‌ها در رتبه های بعدی پربازدیدهای استان قرار گرفته اند. 


وی در ادامه از اسکان بیش از ۱۲۴ هزار مسافر نوروزی هم در سطح استان خبرداد و گفت: ۵۴.۲۴ درصد از مسافران نوروزی در مراکز اقامتی غیررسمی همچون مدارس و کمپ های شهرداری، ۳۹.۴۳ درصد در مراکز اقامتی رسمی همچون هتل‌ها و اقامتگاه‌های بوم گردی و ۶.۳۳ درصد هم در مراکز اقامتی اضطراری همچون سالن های ورزشی اسکان پیدا کرده اند. 


فرمانی تاکید کرد: در بین مراکز اقامتی رسمی استان بیشترین اسکان به ترتیب در هتل ها، خانه مسافرها، اقامتگاه های بوم گردی، میهمانپذیرها، هتل آپارتمان ها، اقامتگاه های سنتی، هتل بوتیک‌ها، زائرسراها، مناطق نمونه گردشگری و مجتمع های بین راهی بوده است. 

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید