اردانه دیزاین

۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار رهبری به نوسازی مدارس خراسان شمالی ابلاغ شد

ابوالقاسم بابایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: مقرر شد تا لیست پروژه ها با توزیع مناسب شهرستان بعد از تایید سازمان مدیریت و برنامه ریزی و استانداری، ارائه شود.
وی درباره هزینه کرد این میزان اعتبار افزود: ۱۱۳ میلیارد ریال برای تکمیل پروژه های در دست اجرا صرف می شود علاوه بر آن برای ۲ پروژه استانی شامل اردوگاه استانی شهید چمران در بجنورد و مجتمع شبانه روزی استثنایی منظور می شود.
وی تصریح کرد: ۳۰ میلیارد ریال برای تکمیل اردوگاه و ۱۰ میلیارد ریال برای تکمیل مجتمع استثنایی هزینه می شود.
وی گفت: بخشی از اعتبار مزبور نیز بر اساس برنامه اولیه بین شهرستان ها توزیع شده است و با اولویت پروژه های مورد نیاز بویژه در شهرستان بجنورد و مانه و سملقان با اولویت بازسازی مدارس آسیب دیده از زلزله هزینه می شود.
بابایی خاطرنشان کرد: در زلزله ۲۳ اردیبهشت ماه امسال ۳۳ مدرسه خسارت دیده، نیاز به بازسازی پیدا کرد که در این مدت خیران و بنیاد برکت برای ساخت هفت پروژه اعلام آمادگی کرده اند.
وی تصریح کرد: پنج مدرسه با مشارکت خیران، ۲ پروژه با کمک بنیاد برکت و یک مدرسه با مشارکت مدیریت بحران استانداری و پنج پروژه از کمک های منابع رهبری ساخته می شود.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان شمالی گفت: اختصاص یک هزار و ۱۷۰ میلیارد ریال اعتبار به مدارس استان از مصوبه های سفر رهبر معظم انقلاب است که قرار بود از منابع مختلف از جمله اعتبارات ملی، استانی تامین شود.
وی اظهار کرد: در این چند سال ۵۶۰ میلیارد ریال منابع سفر رهبری، ۳۰۰ میلیارد ریال از منابع ملی، ۳۰۰ میلیارد ریال از منابع استانی و۲۰میلیارد ریال از منابع بنیاد برکت منظور شده است.
وی خاطرنشان کرد: از منابع ملی ۱۰۰ میلیارد ریال و از منابع استانی ۲۰ میلیارد ریال به دست رسیده است.
بابایی اظهار کرد: با توجه به افزایش قیمت ها، با توافق با دفتر رهبری علاوه بر اینکه تعهد اجرایی شد، مبلغی نیز بابت افزایش قمیت ها پرداخت شد.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان شمالی تصریح کرد: در مجموع ۷۰۰ میلیارد ریال توافق شده است که به استان تخصیص یابد.
وی گفت: حدود ۳۲۸ میلیارد ریال سال گذشته ابلاغ شد که خوشبختانه کارهای خوبی در دست انجام است از جمله ساخت پنج استخر، پنج سالن ورزشی، ۲۷ پروژه شامل ۱۱۴ کلاس درس در دست پیگیری است.
خراسان شمالی بیش از ۱۶۲ هزار دانش آموز دارد که در ۲ هزار آموزشگاه مشغول به تحصیل می شوند.
اخبار خراسان شمالی را در کانال تلگرامی اخبار ایرنا خراسان شمالی به نشانی

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با ما در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار