اردانه دیزاین

چابهار با وجود اهمیت فوق راهبردی پایین‌ترین شاخص‌های زندگی را دارد

عبدالغفور ایران‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در چابهاراظهار داشت: چابهار با وجود موقعیت فوق راهبردی و استراتژیکی که دارد، از پایین‌ترین شاخص‌های زندگی در کشور برخوردار است به طوری که بیش از نیمی از جمعیت ۲۸۰ هزار نفری چابهار با پایین‌ترین امکانات رفاهی روزگار می‌گذارند.

وی با بیان اینکه احداث آب شیرین‌کن ۲۰۰ هزار مترمکعبی نیاز ضروری چابهار است، افزود: ۷۹ درصد مردم تنها بندر اقیانوسی ایران ۵۰ سال است از دسترسی به آب بهداشتی و لوله‌کشی محروم هستند و بیش از ۹۰ درصد مردم روستاهای چابهار در ۴۳۸ روستا به صورت سقایی و با تنها ۱۵ لیتر در روز آبرسانی می‌شوند که بر این اساس چابهار پایین‌ترین شاخص دسترسی به آشامیدنی در کشور را دارد.

به گفته نماینده مردم چابهار در مجلس، چابهار بالاترین نرخ حاشیه‌نشینی در کشور را نیز دارد به طوری که ۶۳ درصد جمعیت چابهار با ۵۰ هزار نفر جمعیت در سکونتگاه‌های غیررسمی حاشیه با پایین‌ترین امکانات زندگی می‌کنند.

ایران‌نژاد تصریح کرد: ضریب اشتغال تنها بیمارستان ۱۸۲ تخت‌خوابی چابهار بیش از ۱۰۰ درصد است و این بیمارستان به جعیت ۶۰۰ هزار نفری از مردم ۷ شهرستان جنوب سیستان و بلوچستان خدمت‌رسانی می‌کند؛ ساخت بیمارستان ۵۴۰ تخت‌خوابی چابهار نیز با وجود نیاز فوری مردم در دست‌انداز مسئولان برای جانمایی مکان احداث گیر افتاده‌ است.

وی اشاره‌ای به شاخص‌های آموزشی در چابهار داشت و گفت: چابهار با ۴۵ سانتیمتر فضای آموزشی، پایین‌ترین سرانه و بالاترین نرخ رشد دانش‌آموزی را در کشور دارد؛ دانش‌آموزان نقاط مختلف چابهار در مدارس تخریبی، کپری و ناایمن درس می‌خوانند که برای رسیدن چابهار به سرانه مطلوب کشوری ساخت بیش‌ از ۲۰۰۰ کلاس درس در این شهرستان نیاز است.

به گفته نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی با اینکه سرمایه‌گذاری گستره‌ای در بندر چابهار صورت گرفته اما طرح‌های توسعه‌ای که برای محرومیت‌زدایی در چابهار اجرا می‌شود سرعت بسیار کندی دارد و مردم باید برای مشاهده نتایج آن دهه‌ها منتظر بمانند.

ایران‌نژاد اضافه کرد: انتظار داریم در سفر روز یکشنبه رئیس جمهور به چابهار، بودجه لازم برای تسریع در عملیات طرح‌های محرومیت‌زدایی شهرستان اختصاص یابد چرا که تا چابهار به شاخص‌های مطلوب زندگی نرسد عملاً تبدیل آن به قطب ترانزیت و محور توسعه بی‌معنی است.

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با ما در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوفروش ویلا و اجاره ویلاسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلا