اردانه دیزاین

پسته زرندیه از گمنامی درآمد

رئیس هیات مدیره تعاونی تولیدکنندگان پسته استان مرکزی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، با اعلام این خبر افزود: صادرات پسته تولیدی این شهرستان با برند زرندیه پس از اتمام عملیات برداشت و فرآوری محصول تولیدی در پایان فصل از طریق پایانه صادراتی احداث شده در این شهرستان آغاز می شود .

وی بیان کرد: با افتتاح فاز نخست اجرایی پایانه صادراتی زرندیه، نزدیک به ۸۰ درصد از محصول تولیدی به دلیل برخورداری از مزیت ارگانیک بودن با برند زرندیه صادر می شود که بالغ بر ۲۵۰ میلیون دلار برای کشور ارزآوری دارد .

وی نزدیکی باغات پسته زرندیه به فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) و مجاورت با پایتخت را مزیت مهمی برای احداث پایانه صادراتی پسته در این شهرستان دانست و افزود: نبود پایانه صادراتی موجب گمنامی پسته تولیدی این شهرستان شده بود و محصول تولیدی با ارسال به سایر نقاط کشور که دارای پایانه صادراتی بود با برند همان شهرستان صادر می شد ولی خوشبختانه با آغاز بکار فاز نخست پایانه صادراتی، پسته زرندیه از گمنامی درآمد .

بارانی به آغاز عملیات اجرایی احداث پایانه صادراتی پسته زرندیه از سال ۱۳۸۶ در زمینی به مساحت ۱۷ هکتار و با سرمایه گذاری جمعی از پسته کاران اشاره کرد و افزود: در این پایانه انبار فنی، سردخانه نگهداری از محصول تولیدی، پایگاه هواشناسی، مرکز جمع آوری و بسته بندی پسته، خط ترمینال، آزمایشگاه تجزیه آب و خاک و مرکز خدمات مکانیزاسیون پیش بینی شده است .

وی تاکید کرد: در فاز بعدی با تجهیز گمرک و آزمایشگاه تخصصی، پایانه صادراتی به طور کامل مورد بهره برداری قرار گرفته و به یکی از پایانه های مجهز در مرکز کشور تبدیل خواهد شد که ضمن کاهش هزینه برای پسته کاران علاوه بر معرفی پسته زرندیه با برند این شهرستان نقش بسزایی در عرضه آسان تر محصول تولیدی به بازارهای اروپایی خواهد داشت .

خبرگزاری ایسنا، پیشتر با انتشار گزارشی با عنوان “پسته زرندیه مسافر ناشناس سفرهای دور دنیا” در گفت وگو با کارشناسان و مسئولان به تبعات منفی نبود پایانه صادراتی در این شهرستان و صادرات این محصول استراتژیک زرندیه از شهرهای دیگر پرداخته بود. در این گزارش تخصیص اعتبارات دولتی به تعاونی پسته کاران لازمه تکمیل پایانه صادراتی عنوان شده بود که این مهم در سال جاری محقق شد .

انتهای پیام

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با ما در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار