اردانه دیزاین

پاکستان مسئول برقراری صلح نیست/منافع برخی از رهبران افغانستان در تداوم وضعیت جاری است

به گزارش اردانه دیزاین به نقل از دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «خواجه آصف» وزیر خارجه پاکستان اعلام کرد که مدیریت مرزی با افغانستان برای جلوگیری از تردد تروریست‌‌ها الزامی است، اما دولت اسلام‌آباد نمی‌تواند مسئولیت برقراری صلح در افغانستان را بپذیرد.

این مقام ارشد پاکستانی در سمینار جامعه آسیا در نیویورک گفت: آمریکا با جنگ‌افروزی در افغانستان به پیروزی دست نمی‌یابد، زیرا جنگ ۱۶ ساله در این کشور نشان داده که برقراری صلح تنها از طریق مذاکرات سیاسی امکان‌پذیر است.

وی در ادامه تأکید کرد: هیچ کشوری به‌اندازه پاکستان خواستار برقراری صلح و ثبات در افغانستان نیست، اما تعدادی از رهبران افغان برای حفظ منافع خود برای تداوم وضعیت جاری در این کشور تلاش می‌کنند.

از سوی دیگر ژنرال «قمرباوجوه» رئیس ستاد ارتش پاکستان نیز قرار است هفته آینده برای دیدار و گفت‌وگو با مقامات افغان به کابل سفر کند.

در حالی که قرار است سفر رئیس ستاد ارتش پاکستان به کابل برای رفع تنش‌ها بین دو کشور صورت گیرد، اما دولت افغانستان اعلام کرده که اسلام‌آباد باید این بار صادق باشد در غیر این‌صورت سفر مقامات پاکستانی به کابل نتیجه‌ای نخواهد داشت.

ژنرال ماتیس وزیر دفاع آمریکا که روز گذشته به هند سفر کرده بود در دیدار با همتای هندی خود گفته بود: واشنگتن دیگر وجود مراکز امن گروه‌های تروریستی در پاکستان را تحمل نخواهد کرد.

اخیراً فرمانده نیروهای هوایی ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا نیز گفته که واشنگتن در استراتژی جدیدش از اقتصاد، از گزینه‌های نظامی، اطلاعاتی و دیپلماتیک به‌عنوان ابزار فشار بر پاکستان استفاده خواهد کرد تا گروه طالبان را به میز مذاکره با دولت افغانستان بکشاند.

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با ما در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار