اردانه دیزاین

وزیر مشاور اروپایی فرانسه: سفر مکرون به ایران در دستور کار قرار دارد

به گزارش اردانه دیزاین به نقل از روز چهارشنبه ایرنا، ناتالی لوازو، در مصاحبه با ‘رادیو کلاسیک’ اعلام نمود سفر رئیس جمهوری فرانسه به جمهوری اسلامی ایران در دستور کار بوده و وزیر اروپا و امور خارجه این کشور به منظور آماده سازی آن به تهران سفر خواهند کرد.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چه زمانی رئیس جمهور فرانسه به تهران سفر خواهد کرد؟ اظهار داشت: هنگامی که ژان ایو لودریان وزیر امور خارجه فرانسه به ایران برود، زمان تدارک دیدن سفر رئیس جمهوری نیز فرا خواهد رسید. باید با همه گفتگو کرد، حتی زمانی که دارای نقطه نظرات گوناگونی هستیم.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص وقایع اخیر در ایران اظهار داشت: معتقدم که باید بسیار محتاط بود.آنچه رئیس جمهور انجام داد، به خصوص در تماس با رئیس جمهور ایران ، خواندن به خویشتن داری، یادآوری حق اعتراض کردن و لزوم حفظ نظم با احترام به آزادی ها می باشد.
از سال ۱۹۷۶ تا با امروز یعنی سه سال پیش از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، مکرون نخستین رئیس جمهوری فرانسوی خواهد بود که به ایران سفر می کند. فرانسه یکی از کشورهای گروه ۱+۵ در مذاکرات هسته ای با ایران بود و پاریس همواره بر پایبند بودن اروپا به توافق هسته ای وین تاکید کرده است.
اروپام**۳۲۳۴**۱۵۹۰
انتشاردهنده: محمد حسن دوستارگان

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با ما در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار