اردانه دیزاین

وزیر خارجه ترکمنستان با امیر کویت دیدار کرد

به گزارش اردانه دیزاین به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس در عشق‌آباد ، وزیر امور خارجه ترکمنستان که در رأس هیأت عالی رتبه سیاسی و اقتصادی به کویت سفر کرده با «شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح» دیدار و پیام رئیس جمهور ترکمنستان را تسلیم وی کرد.

وزیر امور خارجه ترکمنستان و امیر کویت در این ملاقات روند فعلی و دورنمای روابط و همکاری‌های دوجانبه و نیز برخی مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی مورد علاقه ۲ طرف را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

وزیر امور خارجه ترکمنستان که همزمان معاون رئیس جمهور این کشور هم است، در این سفر ۲ روزه به کویت، با شیخ جابر الصباح نخست‌وزیر، «صباح الخالد» وزیر خارجه، «ناصر صباح آل احمد الجابر الصباح» وزیر امور اداری امیر کویت و نیز «عبدالوهاب احمد البدر» مدیر کل صندوق توسعه این کشور دیدار جداگانه انجام داده و چگونگی توسعه و گسترش روابط و همکاری دوجانبه را بررسی کرد.

سفر وزیر امور امور خارجه ترمکنستان به کویت در حالی است که نماینده ویژه و وزیر اداری امیر کویت در اواسط سپتامبر ماه سال جاری میلادی (۲۰۱۷) در رأس یک هیأت سیاسی و اقتصادی به ترکمنستان سفر کرده و با مقامات ترکمن دیدار و گفت‌وگو کرد.

ترکمنستان در سال ۱۹۹۵ میلادی روابط دیپلماتیک خود را با کشور کویت برقرار کرد.

انتهای پیام/ح

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با ما در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار