اردانه دیزاین

هفته وحدت یکی از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی است

به گزارش اردانه دیزاین به نقل از خبرگزاری تسنیم از شهرستان‌های استان سیستان و بلوچستان، حجت‌الاسلام علی‌اکبر کیخا در خطبه‌های نماز جمعه زابل اظهار داشت: جمعه ۱۰ آذر ۱۲ ربیع الاول میلاد مسعود پیامبر اکرم(ص) به روایت اهل سنت و آغاز هفته وحدت است؛ هفته وحدت را خدمت همه مسلمین در اقصی نقاط جهان، ایران و به ویژه استان سیستان و بلوچستان تبریک عرض می‌کنیم.

امام جمعه شهرستان زابل ادامه داد: هفته وحدت یکی از رویش‌ها و برکات انقلاب اسلامی است که باید بیش از پیش پررنگ شود تا در این ایام برکات، نتایج و چستی وحدت مطالعه شود؛ وحدت به این معنا نیست که شیعه سنی شود و بالعکس، بلکه وحدت یعنی در کنارهم بودن، شیعه و سنی در کنار هم همدل و همزبان باشند و پافشاری روی اشتراکات خودشان داشته باشند و همدیگر را به عنوان مسلمان بپذیرند و در مقابل استکبار جهانی مقاومت کنند، زیرا هدف و تفکر استکبار جهانی این است که شیعه و سنی با هم نابود شوند.

وی تصریح کرد:  امروز جهان اسلام نیاز بیشتری به وحدت دارد ؛ اکنون هنگام تشکیل تمدن اسلام است؛ بعد از انقلاب اسلامی تشکیل نظام و حکومت اسلامی نوبت به شکل‌گیری تمدن اسلامی است، گفتمانی محکم که تمام تمدن‌ها را تحت‌الشعاع قرار دهد و سوق به نظام اسلام  بدهد و این همان چیزی است که استکبار جهانی از اول تشکیل انقلاب اسلامی از آن می‌ترسید.

حجت‌الاسلام کیخا با اشاره به سفر روز آینده رئیس جمهور به سیستان و بلوچستان، اظهار داشت: از رئیس جمهور محترم تشکر می‌کنیم که اولین سفر دولت دوازدهم را به صورت رسمی استان سیستان و بلوچستان قرار داده‌اند و تشکر ویژه اینکه ورودشان به استان را دارالولایه سیستان و شهرستان زابل قرار داده‌اند.

امام جمعه شهرستان زابل ادامه داد: همه باید توجه داشته باشیم که در مراسم دیدار عمومی رئیس جمهور حضور پرشور داشته باشیم زیرا هم ما مهمان‌نواز هستیم و هم دارالولایه سیستان در تمام تاریخ در بازه‌های زمانی مختلف ثابت کرده که بهترین مهمان‌نوازها را دارد و هم نسبت به نظام اسلامی کمال اکرام و احترام را دارند و قطعاً مطالبات مردم استان به ویژه مطالبات مردم سیستان به سمع و نظر رئیس جمهور رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: تمامی مطالبات را ما به صورت شفاهی و کتبی خدمت ایشان عرضه خواهیم کرد و امیدواریم که برکات زیادی سفر ایشان به این استان و به صورت اختصاصی برای سیستان داشته باشد. خواسته اصلی مردم ما از رئیس جمهور محترم مدیریت صحیح مرز است؛ این یک مطالبه کلی است که برکات زیادی در آن وجود دارد. مردم مرزنشین ما باید از نعمت مرز آنطور که شایسته است بهره مند شوند.

حجت‌الاسلام کیخا ادامه داد: حال می‌خواهد این مطالبه در قالب منطقه آزاد باشد، منطقه آزادی که در آن تولید، اشتغال و تاسیس کارخانجات صنعتی باشد، ما منطقه آزاد عاقلانه می‌خواهیم که ضربه به تولید ملی نزند بلکه تقویت نظام اسلامی باشد نه یک دروازه‌ای باز شود برای ورود کالاهای خارجی و بس بلکه منطقه آزاد تجاری صنعتی در کنارش تاسیس شده و کارخانجات، کارگاه‌های صنعتی و تولید کالا و تبادل کالا با کشور همسایه و ورود کالاها، این توازن برقرار شود که هم نظام اسلامی تقویت شود و هم مردم بودن در کنار مرز سر سفره هایشان نمایان باشد.

امام جمعه زابل گفت: از درآمد مرز که به گفته استاندار سابق حدود  20 میلیارد تومان ماهانه است، ما انتظار داریم حداقل تا یک برهه زمانی خاص قسمتی از این درآمد به منطقه سیستان جهت آبادانی اختصاص پیدا کند. در زمینه استفاده و بهره از انتقال آب "چاه نیمه" به زاهدان، بهره سیستان باید مشخص شود و یک قراردای نوشته شود که در قبوضی که شرکت آبفا در زاهدان نصیب آن می‌شود باید درصدی از این درآمد به سیستان تعلق گیرد.

وی اظهار داشت: در زمینه بهره‌مندی از جاده مواصلاتی استاندارد : این همه کشته و هزینه،  این همه از دست دادن شخصیت‌های بزرگ علمی در این جاده و داغ‌های بزرگ بر خانواده‌ها به خاطر نبود یک جاده استاندارد، این همه رفت و آمد در یک جاده دوطرفه که بیش از ۱۰ سال از تصویب اجرای آن می‌گذرد ولی متاسفانه کامل به بهره برداری نرسیده است.

حجت‌الاسلام کیخا تاکید کرد: در زمینه بهره‌مندی از امکانات شهری؛ بعد از انقلاب شهرستان زابل هیچگونه پیشرفت و تغییری نداشته و انتظار مردم این است که یک شهر استاندارد داشته باشند؛ دیگر بلاد و استان‌ها از نعمت انقلاب چه استفاده‌ها بردند اما ما مشاهده می‌کنیم که حداقل امکانات تفریحی در شهر زابل که عروس همه شهرهای سیستان است، دیده نمی‌شود.

وحدت مهمترین رکن در زمینه گسترش اسلام است

حجت‌الاسلام مجتبی بامری در خطبه‌های نماز جمعه سراوان با اشاره به سفر روز آینده رئیس جمهور به سیستان و بلوچستان، اظهار داشت: امروز آمارهای روی کاغذ دولت با واقعیت زندگی مردم تناسب ندارد، مردم در تنگنا و تنگدستی زندگی می‌کنند و بدون شک مسئولان در نظام جمهوری اسلامی باید بیش از این برای حل مشکلات مردم تلاش کنند.

امام جمعه شهرستان سراوان با بیان اینکه مردم در فشار اقتصادی به سر می‌برند، اضافه کرد: باید اقداماتی انجام شود تا راه خروجی برای بحران معیشت و گرفتاری‌های مردم به وجود آید. رکود اقتصادی، بیکاری و فشارهای معیشتی همچنان به قوت خود در جامعه وجود دارد که امید است با تلاش‌های انجام شده این وضعیت بهبود پیدا کند.

وی با اشاره به آغاز هفته وحدت، بیان کرد: اهل سنت معتقد هستند که میلاد پیامبر اکرم(ص) در ۱۲ ربیع الاول است و اهل تشیع بر این باور هستند که حضرت محمد(ص) در ۱۷ ربیع الاول چشم به جهان گشوده‌اند. از بدو ورود رسول اکرم(ص) برای انجام رسالت و تا مدینه منوره و احیای اخوت اسلامی، وحدت مهمترین رکن بوده که عزت، پیشرفت و گسترش دنیای اسلام در زمان پیامبر(ص) زیر سایه وحدت رخ داده است.

حجت‌الاسلام بامری با بیان اهمیت برادری و وحدت در اسلام، به برادران شیعه و سنی توصیه کرد با توجه به سیره و زندگی پیامبر اسلام(ص) با تکیه بر تحمل نظرات مخالف و مدارا با پیروان مذاهب، دوری از تعصبات قومی، نژادی و ملی، آشنایی شیعه و سنی از نظرات یکدیگر، آشنایی با توطئه‌های دشمنان در زمینه ایجاد اختلاف، احترام به مقدسات یکدیگر، تقویت نقاط مشترک و کنترل افراد تندرو که موجب تفرقه می‌شوند موجب گسترش اسلام شوند.

امام جمعه سراوان خاطرنشان کرد: آیت‌الله شیخ عیسی قاسم عالم برجسته‌ای که توسط رژیم منحوس بحرین با پشتیبانی رژیم فاسد آل سعود در حصر قرار دارد، دارای وضعیت جسمانی نامناسبی است که امید است برای درمان این روحانی برجسته چاره‌ای اندیشیده شود و دنیای اسلام نیز بیدار شده و دست افراد پلید از کشورهای اسلامی کوتاه شود.

حفظ و گسترش اسلام تنها در سایه وحدت امکانپذیر است

حجت‌الاسلام عظیم بامری در خطبه‌های نماز جمعه دلگان اظهار داشت: هفته وحدت فرصت مناسبی است تا از مزایای کلیدی وحدت در دنیای اسلام بیشتر سخن بگوییم تا همه بدانند حفظ و گسترش اسلام تنها در سایه وحدت امکانپذیر است.

وی با اشاره به سالروز شهادت سیدحسن مدرس که به نام روز مجلس نامگذاری شده، اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی در ۲۳ تیرماه سال ۱۳۷۲ با تصویب ماده واحده‌ای روز ۱۰ آذرماه را به عنوان روز مجلس نامگذاری کرد.

امام جمعه دلگان ادامه داد: فقیه مجاهد و عالم پرهیزگار آیت‌الله سیدحسن مدرس یکی از چهره‌های درخشان تشیع به شمار می‌رود که زندگی، اخلاق، رفتار و جهتگیری‌های سیاسی و اجتماعی وی برای مشتاقان حق و حقیقت نمونه خوبی است. شهید مدرس زندگی خود را سراسر در راه اعتلای اسلام نثار کرد؛ این شهید جهت نشر حقایق اسلامی و دفاع از معارف تشیع مردانه استوار ماند و همواره همانگونه بود که می‌گفت.

وی با بیان اینکه شهید مدرس گفتارش با کردارش هماهنگ بود، اضافه کرد: این شهید گرانقدر با عزمی راسخ چون کوهی استوار مقابل ستمگران عصر خود به مقابله پرداخت. شهید مدرس سلطه‌گری استعمارگران را برای همگان آشکار ساخت و سلطه‌گران وی را به خواف تبعید کردند و در غربت این عالم و فقیه مجاهد را به شهادت رساندند.

حجت‌الاسلام بامری اظهار داشت: شهید مدرس ۱۷ سال یعنی از سال ۱۲۸۹ تا سال ۱۳۰۷ هجری شمسی نماینده مجلس بود و هیچگاه از راه انقلابی خود پشیمان نشد. شهید سیدحسن مدرس در طول مدت نمایندگی خود با جسارت و شجاعت به مبارزه با استعمار و استبداد پرداخت و سرانجام جان خود را در این راه فدا کرد.

امام جمعه دلگان با اشاره به فرموده شهید مدرس که "سیاست ما عین دیانت ماست و دیانت ما عین سیاست ماست"، خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس ما با الگوبرداری و بهره‌مندی راهبردهای این مرد بزرگ باید بتوانند به وظایف واقعی خود جامه عمل بپوشانند.

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با ما در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار