اردانه دیزاین

نگاهی به درون بازداشتگاه لوکس شاهزادگان سعودی+فیلم

به گزارش اردانه دیزاین به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، دوربین‌های شبکه بی‌بی سی برای اولین بار وارد هتل ریتزکارلتون محل بازداشت ده‌ها تن از شاهزادگان، مسئولان و تاجران سعودی که به اتهام فساد بازداشت شده‌اند، شدند.

لیز دوست خبرنگار بی‌بی سی اولین کسی است که توانسته وارد این هتل شود، هتلی که به لوکس‌ترین زندان جهان معروف شده است.

همانگونه که انتظار آن می‌رفت، خبرنگار بی‌بی‌سی از رفاه ‌بی‌نظیری که بازداشت شدگان در این هتل از آن برخوردارند، ابراز شگفتی کرده است.

سالن‌های غذاخوری با شکوه، استخرهای شنا، انواع سالن‌های بازی و اماکن تفریحی و سرگرمی بخشی از امکاناتی است که بازداشت شدگان سعودی در این هتل مجلل از آن برخوردار هستند.

این در حالی است که مقامات سعودی، عکسبرداری از چهره بازداشت شدگان و ضبط صداهای آن‌ها در این هتل را ممنوع کرده‌اند.

بازداشت شدگان در این هتل بیشتر اوقات خود را در اتاق‌های خود به سر می‌برند و خودشان کارهای شخصی خود را انجام می‌دهند.

بر اساس این گزارش، بازداشت شدگان در لحظات نخست ورود به این هتل، خشمگین بودند، اما بعدا با این شرایط کنار آمدند و این در حالی است که به گفته محمد بن سلمان ولیعهد عربستان، 95 درصد از بازداشت شدگان، تمایل دارند پول‌هایی را که به ناحق به دست آورده‌اند، در ازای آزادی خود پس بدهند.

خبرنگار بی‌بی‌سی می‌گوید که مقامات سعودی تلفن‌های همراه بازداشت شدگان را مصادره کرده و در مقابل خط تلفن ثابتی برای آن‌ها در نظر گرفته‌اند تا به وسیله آن اموال و کارهای خود را مدیریت کنند و با اعضای خانواده و نمایندگان قانونی و یا وکلای خود در ارتباط باشند.

یکی از بازداشت شدگان به خبرنگار بی‌بی‌سی گفت که او بیشتر اوقاتش را با وکلایش می‌گذارند تا اوضاعش حل و فصل شود.

مقامات سعودی می‌گویند که آنچه با بازداشت شدگان در حال انجام است، بازجویی نیست، بلکه گفت‌وگویی دوستانه است.

عربستان سعودی اوایل ماه نوامبر جاری از تشکیل کمیته‌‌ای عالی برای مبارزه با فساد به ریاست محمد بن سلمان ولیعهد این کشور خبر داد.

تاکنون تعداد زیادی از شاهزادگان، وزرای کنونی و وزرای سابق و تجار عربستانی به اتهام فساد و پولشویی بازداشت شده‌اند.

شاخص‌ترین فرد بازداشت‌شده ولید بن‌طلال است که بزرگ‌ترین امپراطوری اقتصادی جهان را مدیریت می‌کند. ثروت این شاهزاده ۱۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار برآورد شده است. وی سهام‌دار عمده در شرکت‌هایی نظیر اپل و گروه بانکی سیتی‌بانک آمریکاست.

این در حالی است که بانک‌های عربستان حساب بیش از ۱۲۰۰ تن از اشخاص و شرکت‌های سعودی را در راستای آنچه مبارزه با فساد اعلام شده است، مسدود کرده‌اند.

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با ما در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار