اردانه دیزاین

معدن فسفات چرام پس از ۵۰ سال انتظار وارد عملیات اجرایی شد

به گزارش اردانه دیزاین به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج؛  داریوش دیودیده اظهار داشت: سفر اخیر وزیر صنعت، معدن و تجارت به کهگیلویه و بویراحمد در روز دوم شهریور ماه سال ۱۳۶۹ را می‌توان روزی به یاد ماندنی برای معدن فسفات چرام برشمرد.

وی افزود: درپی این سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت از معدن فسفات چرام بازدید کرده و خواستار رفع مشکلات این طرح ملی شد.
دیودیده بیان کرد: در این راستا روز سه شنبه ۱۸ مهرماه ۱۳۹۶، نمایندگان سازمان توسعه و نوسازی معادن وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت جهت فراهم نمودن مقدمات اجرایی این طرح به کهگیلویه و بویراحمد سفر داشتند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: مجری معدن فسفات چرام یکی از شرکت‌های تحت پوشش سازمان گسترش و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران است.

محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت در سفر اخیر خود به کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به وجود ۲ معدن بوکسیت و فسفات چرام گفت: با همکاری شرکت «ایمیدرو» بهره برداری از این معادن عملیاتی خواهد شد.

وی با اشاره به ظرفیت‌های معادن کهگیلویه و بویراحمد گفت: باید با برنامه‌ریزی معادن این استان فعال شوند.
عملیات اکتشافی معدن فسفات چرام از سال ۱۳۴۹ آغاز شد و تا سال ۱۳۷۲ به طول کشید و پس از آن مطالعات امکان سنجی فنی و اقتصادی شروع شد.

براساس برآوردها با بهره برداری اولیه از این معدن برای ۶۰۰ نفر و در دراز مدت یک هزار و ۲۰۰ نفر به طور مستقیم شغل ایجاد می شود.

برآورد ذخیره معدن فسفات چرام ۸۰ میلیون تن با عیار ۸٫۵ تا ۹ درصد است.
پیش از این به دلیل عیار پایین، این معدن غیراقتصادی عنوان شده بود.

شهرستان چرام با بیش از ۳۲ هزار نفر جمعیت در ۱۶۰ کیلومتری یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد واقع شده است.

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با ما در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار