اردانه دیزاین

مصرف ماهی در سبد غذایی رستوران‌های مازندران افزایش یافت

به گزارش اردانه دیزاین به نقل از خبرگزاری تسنیم از نوشهر، مهران حسنی امروز در نشست توسعه و ترویج مصرف آبزیان اظهار داشت: با توجه به اهمیت و ارزش غذایی ماهی در سبدغذایی خانوارها و تاکید متخصصان امور تغدیه برمصرف حداقل دوبار ماهی در هفته برای خانواده‌ها اقدامات موثری از سوی شیلات استان صورت گرفته است.

وی با استقبال از حرکت موثر دو اداره کل شیلات و گردشگری برای گنجاندن منوی سلامتی در فهرست غذایی رستوران‌های استان، آن را گامی مهم برای ایجاد جامعه ای سالم و شاداب دانست.

حسنی با ارائه پشنهادات و راهکارهای مفید بر استمرار و برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی ویژه طبخ ماهی برای سر آشپزان مجموعه‌های پذیرایی، تبلیغات و اطلاع‌رسانی و اصلاح روش‌های طبخ ماهی تاکید کرد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان تنوع و کیفیت غذا را عامل مهم در پیوند فرهنگ‌ها و کشورها دانست و از حرکت و تلاش شیلات استان برای گنجاندن ماهی در سبد غذایی خانوارها و افزایش سرانه مصرف ماهی تقدیرکرد.

وی افزود: هدف از این نشست تشریک مساعی با شیلات استان و هم اندیشی با مجموعه مدیران هتل‌ها و رستوران‌ها برای دریافت نقطه نظرات و پیشنهادات آنان است.

حسینی گفت: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی  و گردشگری استان از این حرکت شیلات استان برای گنجاندن منوی سلامتی استقبال کرده و تمام تلاش خود را برای ترویج فرهنگ مصرف ماهی در جامعه به کار می‌بندد.

حسین اصغری، رﺋیس گروه فرآوری و پایش صنایع شیلاتی مازندران نیز گفت: ترویج و توسعه فرهنگ مصرف آبزیان در جامعه و افزایش سرانه مصرف ماهی یکی از اولویت‌های شیلاتی استان است.

وی افزود: شیلات استان مازندران در کنار فعالیت‌های آموزشی و ترویجی مختلف از قبیل برگزاری کلاس‌های ویژه طبخ ماهی، جشنواره‌های ویژه طبخ ماهی و سایر شیوه‌های تبلیغی تلاش دارد تا با همکاری میراث فرهنگی و مدیران مجموعه واحدهایی که وظیفه پذیرایی از مسافران و مردم را دارند ماهی را در سر سفره خانوارها قرار دهد.

در این نشست دوتن از مربیان مجرب آشپزی استان با ۱۲ نوع غذای طبخ شده با مواداولیه و اصلی ماهی به منظور ترویج و تنوع بخشی منوی غذایی هتل‌ها از شرکت کنندگان پذیرایی کردند.

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با ما در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوفروش ویلا و اجاره ویلاسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلا