اردانه دیزاین

مسکن دار شدن تمامی خانواده های بالای ۲معلول مازندران تا پایان امسال

به گزارش اردانه دیزاین به نقل از خبرنگار ایرنا ، دکتر سعید آرام روز پنج شنبه در بازدید از مرکز شبانه روزی بالالموک قائمشهر و در گفت و گو با خبرنگاران ، افزود : در استان مازندران ۱۳۵ خانوار شهری و ۱۲۸ خانوار روستائی دارای ۲ معلول و فاقد مسکن داریم که در هفته معلول امسال ۵۰ واحد مسکونی به بهره برداری و تحویل خانواده ها شده است.
وی گفت که بیش از این هم ۹۰ واحد مسکونی را تحویل خانواده ها داده ایم .
مدیر کل بهزیستی مازندران با بیان اینکه مابقی واحدها با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال ساخت می باشد ، افزود : این واحد ها هم تا پایان امسال به خانواده های دارای ۲ معلول و بیشتر تحویل داده می شود .
دکتر آرام اقدام دیگر دولت تدبیر و امید در حوزه معلولین را روز آمد کردن توزیع لوازم کمک توان بخشی در بین معلولین اعلام کرد و گفت : هم اکنون هیچ معلولی پشت نوبت دریافت وسایل کمک توان بخشی قرار نمی گیرد و افراد با مراجعه به بهزیستی سریعا وسایل مورد نیاز خود را دریافت می کنند.
وی با اعلام اینکه در حوزه اشتغال زایی میزان تسهیلات که برای جامعه هدف بهزیستی تعلق گرفته است نسبت به سال گذشته ۴ برابر شده است ، بیان کرد : امسال ۴۲ میلیارد تومان تسهیلات برای خانواده هایی که تحت پوشش بهزیستی قرار گرفته اند در نظر گرفته ایم .
** ۳ فعالیت ویژه در حوزه پیشگیری از معلولیت
مدیر کل بهزیستی مازندران با اشاره به اینکه در راستای پیشگیری از معلولیت در بهزیستی استان ۳ فعالیت مهم در حال انجام شدن است ، افزود : فعالیت هایی همچون غربالگری کودکان بین ۳ تا ۶ سال ، غربالگری برای اختلال شنوایی نوزادان و مشاوره ژنتیک در حال انجام شدن است.
دکتر آرام با بیان اینکه در استان مازندران بیش از ۸۵ درصد از کودکان بین ۳ تا ۶ سال را مورد غربالگری انجام داده ایم ، گفت که همچنین بیش از ۸۰ درصد از کودکان مورد ارزیابی غربالگری شنوایی قرار گرفته اند.
در استان مازندران ۵۰ هزار معلول تحت پوشش خدمات بهزیستی قرار گرفته اند .
خبرنگار : مونا معینی کوچکسرائی **انتشار دهنده: محسن حسن نیا
۷۳۳۴/۱۸۹۹

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با ما در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار