اردانه دیزاین

«محمد ششم» پادشاه مغرب امروز راهی قطر می شود

به گزارش اردانه دیزاین به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری رسمی قطر «قنا»، «محمد ششم» پادشاه مغرب (مراکش) امروز یکشنبه در سفری رسمی برای دیدار با «تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر به دوحه سفر می کند. خبرگزاری رسمی قطر اعلام کرده که پادشاه مراکش قرار است در دیدار با امیر قطر موضوعات مربوط به روابط دو جانبه دو کشور و ساز و کار تقویت آن را مورد بررسی قرار دهد.

پادشاه مراکش سفر منطقه ای خود را از روز چهارشنبه گذشته به امارات آغاز کرده است، در این راستا روزنامه قطری «العربی الجدید» گزارش داده که سفر ناگهانی و از پیش تعیین نشده محمد ششم به امارات و قطر، طرح پیشنهادی «رباط» برای حل و فصل بحران کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس را بار دیگر به میان آورده است. بر اساس این خبر مغرب پیشتر اعلام کرده بود که علاقه مند به میانجیگری میان عربستان، بحرین، امارات و مصر با قطر است تا بحران کشورهای عربی به پایان برسد.

پیشنهاد مراکش در همان ماه ژوئن که روابط کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس تیره و تار شده بود مطرح شده بود، «ناصر بوریطه» وزیر خارجه مغرب در ماه ژوئن به کشورهای عربی سفر کرده بود تا واکنش این کشورها نسبت به میانجیگری مغرب را بسنجد. علاوه بر آن مغرب پل هوایی برای ارسال کمک های غذایی به قطر ایجاد کرده بود تا دوحه بتواند با پیامدهای تحریم این کشور به وسیله کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس مقابله کند.

در همین راستا «عبدالرحیم المنار اسلیمی» رئیس مرکز مطالعات راهبردی و تحلیل امنیتی آتلانتیک به روزنامه العربی الجدید گفته که سفر محمد ششم به امارات و قطر نشان می دهد که میانجیگری مغرب برای حل بحران کشورهای عربی آغاز شده است. به گفته او به نظر می رسد مغرب که در ابتدای شکل گیری بحران پیشنهاد میانجیگری را داده بود عملا حالا میانجیگری خود را آغاز کرده است.

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با ما در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار