اردانه دیزاین

محدودیتی برای شراکت خارجی در سهام شرکت های ایرانی وجود ندارد

سید ضیاالدین شجاعی برهان روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تمامی زمینه های مجاز برای سرمایه گذاری اتباع ایرانی برای اتباع خارجی نیز مهیا است.
وی تاکید کرد: هر شرکتی که در ایران تشکیل شود، بدون توجه به مالکیت سهامداران آن، شرکت ایرانی تلقی شده و از همه حقوق شرکت های ایرانی برخوردار هستند.
وی یادآور شد: در حال حاضر ده ها طرح سرمایه گذاری شرکتهای چینی در ایران توسط هیات سرمایه گذاری خارجی به تصویب رسیده است و انتظار ما این است که این فهرست به سرعت در ماههای آینده توسعه یابد.
شجاعی برهان با تاکید بر اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت ایران ضمن استقبال از توسعه تجارت و سرمایه گذاری مشترک آمادگی هرگونه حمایت از سرمایه گذاران چینی در چارچوب قوانین و مقررات را دارد افزود: تمام توان خود را برای رفع موانع و مشکلات موجود با همکاری دولت چین به کار خواهیم گرفت.
به گفته وی در سال ۲۰۱۷ صادرات چین به ایران ۱۸٫۶ میلیارد دلار و صادرات ایران به چین نیز ۱۸٫۶ میلیارد دلار بوده است به طوریکه چین اولین بازار صادراتی ایران و همچنین اولین صادر کننده کالا به بازار ایران است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: انتظار جامعه اقتصادی ایران از سرمایه گذاران چینی این است که به عنوان بزرگترین شریک تجاری و اقتصادی ایران، بیش از پیش سرمایه گذاری در ایران را هدف گذاری و با انتقال تکنولوژی و سرمایه به ایران موجبات شکل گیری روابط پایدار بلند مدت بین ۲ کشور را تقویت کنند.
شجاعی برهان در بخش دیگری از سخنان خود، برنامه ششم توسعه را عاملی برای ادامه روند بهبود محیط کسب و کار و رقابت پذیری عنوان کرد و افزود: تقویت رقابت، شفافیت بیشتر در روابط بین دولت و بازیگران کلیدی و فعالیتهای ضد فساد از ویژگی های این برنامه است.
وی یادآور شد: در نتیجه سیاست های پولی و مالی دولت دوازدهم، نرخ تورم از ۴۰٫۴ درصد در آغاز کار این دولت به حدود ۸ درصد کاهش یافته است و این تجربه کم نظیری در مقابله با تورم در سطح جهانی محسوب می شود.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان اضافه کرد: دولت ایران در این سالها اقدامات قابل توجهی را در کاهش موانع کسب و کار، الکترونیکی کردن دولت و کاهش هزینه ها در جهت بهبود محیط کسب و کار انجام داده است.
به گفته شجاعی برهان، هدفهای اقتصادی و صنعتی مهم برنامه شش ساله شامل توسعه و مدرن سازی بخش ریلی، تشویق فعالیتهای افزایش ارزش افزوده در صنعت و معدن، جهت گیری بیشتر صادراتی و اولویت دادن به بخش های صنعتی استراتژیک شامل نفت، گاز، پتروشیمی، حمل و نقل، ساختمان، تکنولوژی اطلاعات و کشاورزی و افزایش نفوذ تکنولوژی های برتر در این بخشها است.
وی تاکید کرد: با در نظر گرفتن تحولات جدید در روابط خارجی و اقتصاد داخلی، ایران توسعه روابط اقتصادی و فرهنگی دوجانبه و چند جانبه و همچنین روابط سیاسی با کشورهای دوست مانند چین را دنبال می کند.
**آساق**۱۹۰۴**

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با ما در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار