اردانه دیزاین

ماجرای یکی از ۹۶ سفر مشایی به خارج کشور/ ملاقات با استراو

ماجرای یکی از 96 سفر مشایی به خارج کشور/ ملاقات با استراوگروه سیاسی: اسفندیار رحیم مشایی رهبر جریان معروف به جریان انحرافی به حاشیه های بسیاری از سرکار آمدن دولت نهم تا کنون دامن زده است. در این سیاهه برآن هستیم که به بخشی کوچک از این حواشی یعنی سفرهای متعدد وی به خارج از کشور بپردازیم. چهار نفر از نمایندگان مجلس هشتم شورای اسلامی، خردادماه سال ۹۰ طبق ماده ۱۹۳ آین نامه داخلی مجلس، از وزیر امور خارجه وقت دولت درباره این سفرها سوال می کنند. این نمایندگان از علی اکبر صالحی پرسیدند چرا مشایی در مدت ۵ سال حدود ۹۶ سفر خارجی رفته است؟

به گزارش اردانه دیزاین به نقل از بولتن نیوز، سفرهای مشایی از این لحاظ حائز اهمیت بود که طبق پروتکل های دیپلماتیک، روسای جمهور معمولاً باید با رئیس جمهوری دیدرا کنند، اما آنچه تصاویر نشان می داد، خلاف این قاعده بود. رئیس جمهور بلاروس و امیرقطر با اسفندیار رحیم مشایی که رئیس دفتر یا معاون رئیس جمهور وقت ایران بود، دیدار کرده بودند. اما ماجراهای آقای به اصطلاح خاص آن زمان به اینجا ختم نمی شود.

بولتن نیوز در تاریخ ۲۹ اردیبهشت ماه ۱۳۹۲ در گزارشی اختصاصی از یک واقعه ناگوار که با پنهان کاری و سانسور شدید مدیران وقت دولت همراه و تا سال ها مسکوت مانده بود، رونمایی کرد و آن ملاقات و همکاری مشایی با جک استراو بود. در ادامه مشروح این گزارش را ملاحظه می کنید.

 

در سال ۱۳۸۶ در یک اقدام ضدملی با هدایت اسفندیار رحیم مشایی و لابیگری جک استراو، وزیر سابق امور خارجه بریتانیا، موزه بریتیش میوزیوم تصمیم گرفت که نمایشگاهی در این موزه با عبارت “شاه عباس و سازنده ایران جدید” ایجاد کند.

ماجرای یکی از 96 سفر مشایی به خارج کشور/ ملاقات با استراو

موزه شاه عباس و ایران جدید به گونه ای طراحی شده بود که نقش انگلیسی ها را در شکل گیری ایران جدید نشان دهد و ادعا کند که در حقیقت مذهب شیعه به پادشاهان انگلیس برای یکپارچگی ایران مدیون است و به بازدیدکننده القا می کرد که اگر انگلیس به شاه اسماعیل و شاه عباس و سایر شاهان صفویه کمک نمی کرد ایران نمی توانست با عثمانی ها و ازبک ها مقابله کند و چیزی از ایران امروزی باقی نمی ماند.

ماجرای یکی از 96 سفر مشایی به خارج کشور/ ملاقات با استراودر همان سال بسیاری از کارشناسان تاریخ و فرهنگ ایران، این سوال را مطرح کرده بودند که قصد انگلیس خبیث از برگزاری این نمایشگاه چه می تواند باشد و آنها که همیشه خوی استعمارگری را حفظ می کنند این بار به دنبال چه هستند؟ نزدیک کردن خود به ایران یا دنبال کردن یک هدف استعماری و همراه با خباثت دیگر؟

در این نمایشگاه که متاسفانه با اشیاء عاریه ای از موزه ملی ایران رنگ و لعاب خاصی به خود گرفته بود گردانندگان موزه با هدایت بازدیدکنندگان از تونل و با کتیبه هایی که به دیوار و راهروهای تونل چسبانده بودند می خواستند این موضوع را بیان کنند که پادشاه وقت انگلستان توانسته بود با مذهب کاتولیک در کشور اتحاد ایجاد کنند و دشمنان خود را از سرزمین هایشان بیرون برانند و همچنین از طریق برادران شرلی و فرستادگان خود به ایران با آموزش شاهان صفوی توانستند سرزمین ایران را بصورت یکپارچه از گزند ازبک ها و عثمانی های سنی نجات دهند

انگلیسی های خبیث، برای اهداف استعماری و شوم شان با به عاریت بردن اشیاء تاریخی مربوط به دوران صفویه از موزه ملی ایران و ارسال آنها به کشور انگلستان، چنین موزه ای را برپا کردند.

رحیم مشایی بهمراه جک استراو از سخنرانان اصلی جلسه افتتاحیه این نمایشگاه بودند تا تاریخ صفویه و ترویج شیعه گری در ایران را به جهانیان نشان دهند.

این نمایشگاه به شکل راهروهای تونل مانند در دو نیم طبقه در یکی از سالن های موزه بریتانیا به نمایش در آمده بود و بازدیدکنندگان در حین گذر از تونل به کتیبه هایی بر می خوردند که نشان دهنده تاریخ کشور انگلستان در زمان ویکتوریا اول و دوم بود.

در آن دوره با اعزام فرستادگان خود به ایران مانند برادران شرلی و دیگران به شاه اسماعیل اول آموزش می دادند که با شمشیر مذهب شیعه را در کشور نهادینه نماید وبا نفوذ سنی ها مقابله کند.

دشمنان سنی مذهب ایران از دو طریق ازبک ها در شرق و شمال شرقی کشور و عثمانی ها از غرب و شمال غربی به دنبال ترویج مذهب سنی بودند. و شاه اسماعیل باید با اتکاء به زور شمشیر ایرانیان را به مذهب شیعه هدایت می کرد تا با اتحاد شیعه باعث مقابله با ازبک ها و عثمانی ها در شرق و غرب کشور بشود.

همراهی و همکاری جریان انحرافی با دشمن و استعمارگر پیر برای تحریف و سواستفاده از تاریخ نیز یکی دیگر از عواملی بود تا در کنار مواردی که در گزارش روزهای قبل با عناوین « جریان انحرافی، الیگارشی کسی که قرار بود ضد الیگارشی باشد » و «جریان انحرافی، زمینه ساز تضعیف اعتماد اجتماعی به ولایت فقیه » منتشر شد، سرمایه های اجتماعی را از جامعه ایران بگیرد.

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با ما در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوفروش ویلا و اجاره ویلاسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلا