اردانه دیزاین

فشار عربستان برکویت برای جلوگیری از پذیرش سفیر شیعی لبنان

به گزارش اردانه دیزاین به نقل از «شيعه نيوز»، الاخبار با بیان این مطلب نوشت: همه داده ها نشان می دهد که عربستان سعودی تصمیم گرفته است لبنان را به یک کشور دشمن تبدیل کند؛ این تصمیم عربستان بویژه پس از پیروزی های محور مخالف این کشور در مقابل شکست های محور حامی سعودی ها در لبنان اتخاذ شده است.

الاخباربا اشاره به اینکه حامیان منطقه ای ائتلاف ۱۴ مارس به رهبری سعد حریری در مجلس لبنان تمام ابزارها از جمله ابزار دیپلماتیک را برای رسیدن به اهدافش به کار خواهد گرفت، در ادامه نوشت: اطلاعات رسیده به این روزنامه حاکی است که عربستان بر کویت فشار می آورد تا از پذیرش استوارنامه «ریان سعد» سفیر لبنان در این کشور جلوگیری کند که دلیل چنین موضوعی هم شیعی بودن وی می باشد.

این روزنامه ادامه داد: فشارهای عربستان بر کویت همزمان با صدور حکم علیه گروه موسوم به «هسته عبدلی» صورت می گیرد که مقامات کویت اعضای آن را به ارتباط با ایران و حزب الله متهم می کنند امری که وزارت خارجه لبنان را واداشت تا پرونده ریان سعید را در صورت مخالت کویت با پذیرش استوارنامه وی، به بهانه جلوگیری از افتادن در هرگونه مخمصه به حالت تعلیق درآورد.

روزنامه مذکور در ادامه همچنین به نقل از منابع خود نوشت: اوضاع به حدی رسید که میشل عون از طریق برنامه ریزی برای سفر به کویت و دیدار با امیر این کشور در این قضیه ورود کرد اما سفر شیخ صباح الاحمد الصباح به آمریکا و سفر عون به پاریس و نیویورک، مانع از دیدار دو طرف در کویت شد با این حال این امکان وجود دارد که دو طرف در حاشیه افتتاح  فعالیت های مجمع عمومی سازمان ملل دیدار کنند.

الاخبار در پایان به نقل از منابع آگاه نوشت: وزارت خارجه لبنان در صورت عدم حل و فصل این بحران، طرح جایگزنی را تدارک دیده است که شامل انتقال «البیر سماحه» از عمان به واتیکان وجایگزین کردن وی با «جونی ابراهیم» است که احتمالا مقامات واتیکان با انتخاب وی مخالفت کنند که در آن صورت سعید به عنوان سفیر لبنان در عمان و جونی ابراهیم به عنوان سفیر این کشور درکویت به کار خواد ادامه دهد.

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با ما در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار