اردانه دیزاین

صدور۲۷۳ روادید سفر به عتبات عالیات دراستان/اعلام اسامی دفترهای زیارتی مجاز

حامد دارابی روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا افزود: زائران استان های کردستان، لرستان، همدان و کرمانشاه ویزای راهپیمایی عظیم اربعین حسینی ۹۶ را از طریق کنسولگری کشور عراق مستقر در کرمانشاه، دریافت خواهند کرد.
وی با بیان اینکه در مراسم اربعین امسال شاهد تردد ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار زائر از مرز خسروی خواهیم بود، افزود: تنها سامانه رسمی مورد تأیید جمهوری اسلامی ایران برای ثبت نام اربعین، سامانه ‘سماح’ است.
دارابی یادآوری کرد: ویزای اربعین تا زمان صدور به مدت سه ماه اعتبار دارد اما مهلت مجاز برای اقامت زائران ایرانی در عراق یکماه است.
مدیرکل حج و زیارت استان کرمانشاه، با اشاره به اینکه اعزام زائران اربعین از ابتدای ماه صفر (شنبه ۲۹ مهر) آغاز می‌شود، گفت: ۱۷ دفتر مجاز زیارتی در استان کرمانشاه وجود دارد که مرجع دریافت مدارک برای صدور ویزا هستند.
وی تصریح کرد: مابقی دفاتر و آژانس های مسافرتی، فاقد مجوز صدور ویزای اربعین حسینی بوده و به هیچ وجه مورد تایید و پوشش امنیتی نظام نخواهند بود.
دارابی در ادامه به اسامی دفاتر زیارتی مجاز استان برای صدور روادید عتبات عالیات برای سفر زائران و شرکت آن ها در مراسم اربعین حسینی اشاره کرد و گفت: راهیان مهدی و انوار البقیع در کنگاور، نور کوثر مدینه در روانسر و راهیان عرفات در اسلام آبادغرب دفاتر مجاز زیراتی در سطح شهرستان ها می باشد.
مدیرکل حج و زیارت استان کرمانشاه ادامه داد: دفاتر زیارتی تبوک در فرهنگیان فاز یک، ندای عرفه در فرهنگیان فاز۲، جولان گشت غرب در چهل متری مطهری، میقات نورغرب در خیام، شجره ابیارعلی در جنب مسجد ناصری، بیت عتیق در خیابان آل آقا، محبتان اهل بیت در میدان جمهوری اسلامی، نسیم یاس در میدان آزادی جنب مرقد سیده فاطمه (س)، باب النبی (ع) در خیابان سیدجمال الدین، ندای ثقلین در ورودی شهرک الهیه، پرواز ملکوت در گلستان، نور قبا در انتهای شهرک بهداری و انصار النور در سی متری سوم نیز دفاتر مجاز شهر کرمانشاه هستند.
وی با بیان اینکه کار صدور روادید از ۲۷ شهریور آغاز شده، اظهار کرد: هزینه صدور ویزا به ازای هر فرد ۴۰ دلار به نرخ روز و مبلغ ۳۵۹ هزار ریال است که باید به صورت الکترونیکی پرداخت شود.
دارابی در پایان گفت: ۴۰ دلار بابت هزینه صدور ویزا و ۳۵۹ هزار ریال نیز بابت حق بیمه (۱۸۸ هزار ریال)، هزینه خدمات درمانی هلال احمر (۶۲ هزار ریال) و حق الزحمه دفاتر زیارتی (۱۰۹ هزار ریال) از افراد اخذ می شود.
گزارش رویدادهای خبری به همراه گزارش تصویری آن ها و اخبار متنوع دیگر، هر روز بر روی سایت ایرنا استان کرمانشاه ttp://www.irna.ir/kermanshah و کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام به آدرس irnakermanshah@ منتشر خواهد شد.
۸۰۶۶/۷۴۵۸ خبرنگار:مسعود اسماعیلی ** انتشاردهنده:علی مولوی

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با ما در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار