اردانه دیزاین

صدور روادید گردشگری در عربستان برای اولین بار

صدور روادید گردشگری در عربستان برای اولین باربه گزارش اردانه دیزاین به نقل از  گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از سی ان ان، به طور معمول هیچ گردشگری مایل نیست عربستان سعودی را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب کند؛ اما به نظر می رسد دولت سعودی سخت در تلاش است تا گردشگران خارجی را برای سفر به این کشور ترغیب کند.

در حال حاضر، عربستان سعودی سالانه میزبان میلیون ها زائر مسلمان از اقصی نقاط جهان است که برای انجام اعمال حج به مکه سفر می کنند. با این حال این کشور در تلاشی برای فاصله گرفتن از اقتصاد متکی به نفت خود قصد دارد گردشگران غیرمسلمان را نیز از سراسر جهان برای سفر به عربستان ترغیب کند.

شاهزاده «سلطان بن سلمان»، رئیس کمیته گردشگری و میراث فرهنگی عربستان سعودی، در این خصوص اظهار کرد: «هدف ما جذب گردشگرانی است که می خواهند به معنای واقعی کلمه سفر به این کشور را تجربه کنند و بزرگی و عظمت آن را دریابند.»

وی در ادامه افزود قرار است عربستان سعودی اولین سری از روادید گردشگری را در سال ۲۰۱۸ صادر کند. پیش از این تنها برای کسانی که به قصد کار یا انجام حج به این کشور سفر می کردند، روادید صادر می شد و این اولین بار است که عربستان می خواهد روادید گردشگری صادر کند.

جذب گردشگر یکی از چشم اندازهای اصلی دولت سعودی برای کاهش وابستگی به نفت است. براساس این چشم انداز قرار است تا سال ۲۰۳۰ تعداد گردشگران خارجی به ۳۰ میلیون نفر در سال و درآمدهای حاصل از گردشگری تا سال ۲۰۲۰ به ۴۷ میلیارد دلار برسد.

دولت سعودی برای رسیدن به این هدف ساخت چندین پروژه بلندپروازانه را آغاز کرده است که ایجاد پارک های موضوعی و گسترش امکانات گردشگری در سواحل دریای سرخ از جمله این پروژه ها هستند.

با وجود تلاش های عربستان برای جذب گردشگر، وضعیت بی ثبات امنیتی در این کشور بزرگترین چالش برای رویای سعودی هاست. اخیرا تهدیدات امنیتی در این کشور باعث شد وزارت خارجه آمریکا در خصوص سفر شهروندان این کشور به عربستان هشدار دهد.

 

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با ما در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوفروش ویلا و اجاره ویلاسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلا