اردانه دیزاین

شکست مذاکرات هند و کره جنوبی برای تولید کشتی های مین روب

به گزارش اردانه دیزاین به نقل از ایرنا در روز پنجشنبه به نقل از روزنامه «هندوستان تایمز»، ارزش پروژه ساخت این ۱۲ کشتی مین روب به بیش از ۳۲۰ میلیارد روپیه بالغ می شد که قرار بود با همکاری مشترک یک شرکت کشتی سازی هندی به نام ‘گوا’ و شرکت ‘کانگنام’ کره جنوبی آغاز شود.
این پروژه یکی از پرهزینه ترین طرح های هند بر پایه سیاست ‘ساخت هند’ محسوب می شود.
‘شکار میتال’ رئیس شرکت کشتی سازی ‘گوا’ گفت: هند و کره جنوبی نتوانستند بر سر قیمت به توافق برسند. این پروژه با کره جنوبی لغو شده است.
کشتی های مین روب برای شناسایی و نابود کردن مین های دریایی به کار گرفته می شوند.
مین های دریایی از جمله تهدیدهای قدیمی در عرصه دریا محسوب می شوند که می توانند پس از رها شدن، تا سالهای سال در پهنه دریا شناور بوده و برای شناورهای سطحی و زیر سطحی مشکل ساز شوند.
نیروی دریایی هند سعی داشته است تا توانایی ضد مین خود را افزایش دهد. هم اکنون این کشور دارای ۶ کشتی مین روب است که در سال ۱۹۷۲ از شوروی خریداری کرده است در حالیکه کارشناسان معتقدند که نیروی دریایی هند برای محافظت از بنادر خود حداقل به ۲۴ کشتی ضد مین احتیاج دارد.
بر اساس یک گزارش پارلمانی هند که در ماه مارس ۲۰۱۷ منتشر شد تمام کشتی های مین روب هند تا ۲۰۲۱ از خدمت خارج خواهند شد که این امر امنیت سواحل و بنادر هند را با تهدید روبه رو خواهد کرد.
هند و کره جنوبی از سال ۲۰۱۴ در حال مذاکره برای تولید مشترک کشتی های ضد مین بوده اند.
نیروی دریایی هند مصمم است که با افزایش توان عملیاتی خود منطقه اقیانوس هند به عنوان سومین اقیانوس بزرگ جهان را تحت کنترل خود داشته باشد.
این منطقه به دلیل عبور دو سوم نفت و نیمی از محموله های باری جهان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است .
هند این منطقه را به عنوان حیاط خلوت خود می داند و می خواهد به عنوان تنها ارائه دهنده امنیتی ارشد در این منطقه به رسمیت شناخته شود.
آساق**۲۶۷*شبس*۱۶۱۳*وحیده دینداری*انتشار دهندده: عبدالله غفاری

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با ما در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار