اردانه دیزاین

شطرنج و حاشیه‌های تمام نشدنی/ سفر توریستی خادم‌الشریعه و همسرش به ایتالیا!

به گزارش اردانه دیزاین به نقل از خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، سارا خادم‌الشریعه استاد بزرگ شطرنج ایرانی در حالی در مسابقات شطرنج قهرمانی جوانان جهان به مقام بیستم رسید که کمتر کسی تصور می‌کرد وی چنین نتیجه‌ای را کسب کند.

هر چند شطرنج ورزشی رکوردی محسوب نمی‌شود اما نکته‌ای که باعث شده عملکرد ضعیف خادم‌الشریعه بیشتر به چشم بیاید سفر همسر این شطرنج‌باز با وی به مسابقات جهانی بوده است.

هیچ دلیلی ندارد برای رویداد مهمی همچون شطرنج قهرمانی جهان، همسر یا یکی از اعضای ملی‌پوشان هم همراه تیم اعزام شود. بدون شک خادم‌الشریعه می‌تواند در هر سفر توریستی، همسرش را همراه خود ببرد اما از او که بهترین شطرنج‌باز خانم ایران محسوب می‌شود چنین اشتباهی بعید به نظر می‌ر‌سد.

از زمانی که پهلوان‌زاده ریاست فدراسیون شطرنج را بر عهده گرفته توانسته اقدامات مثبت زیادی را برای این رشته انجام دهد اما همچنان با مشکل برقراری نظم در این فدراسیون روبرو است. پیش از این هم اتفاقات مشابهی همچون عدم حضور برخی شطرنج‌بازان در مراسم اختتامیه مسابقات غرب آسیا، تحصن شطرنج‌باز نوجوان تیم ملی مقابل فدراسیون و… رخ داده است.

فدراسیون شطرنج در حالی با حاشیه‌های مختلفی روبرو است که به نظر نمی‌رسد مورد اخیر خادم‌الشریعه پایانی برای این حاشیه‌ها باشد. مسلما اینکه یک یا دو شطرنج‌باز این گونه برای فدراسیون تعیین تکلیف می‌کنند یک نمره منفی در کارنامه پهلوان‌زاده است.

اتفاقی که در مسابقات جهانی ایتالیا رخ داد به هیچ‌عنوان قابل پذیرش نیست، هر چند در اتفاقات این چنینی که در گذشته رخ داد هم برخورد خاصی صورت نگرفته است.

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با ما در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوفروش ویلا و اجاره ویلاسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلا