اردانه دیزاین

سفر معاون فرمانده نیروهای زمینی آمریکا به تاجیکستان

به گزارش اردانه دیزاین به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، «ترنس مک کنریکا» معاون فرمانده نیروهای زمینی ستاد مرکزی ارتش آمریکا برای سفری ۳ روزه از ۲۷ تا ۲۹ نوامبر سال جاری به تاجیکستان سفر خواهد کرد.

این مقام بلندپایه نظامی آمریکا جهت آشنایی بیشتر با تاجیکستان این سفر را انجام می‌دهد.

این فرمانده آمریکایی در چارچوب سفر خود به تاجیکستان با مقامات نظامی و دفاعی، از جمله وزیر دفاع این کشور دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

همچنین احتمال می‌رود این مقام نظامی آمریکا از یکی از واحدهای نظامی تاجیکستان نیز دیدن کند.

سفر قریب الوقوع معاون فرمانده نیروهای زمینی آمریکا به تاجیکستان در حالی است که ماه آوریل سال جاری «جوزف واتر» فرمانده فرماندهی مرکزی آمریکا به «دوشنبه» سفر کرد و در دیدار با رئیس جمهور تاجیکستان همکاری‌های نظامی را بررسی کردند.

در این دیدار موضوع همکاری دوشنبه و «واشنگتن» جهت تقویت نیروهای مرزی تاجیکستان در مرز افغانستان در پس منظر افزایش خطرات از سوی گروه‌های تروریستی و افراطی بین المللی مورد بررسی قرار گرفت.

در چارچوب مبارزه علیه تروریسم بین المللی از ۲۷ مارس الی ۷ آوریل سال جاری رزمایش مشترک نظامیان تاجیکستان و آمریکا برگزار شد که در آن ۱۰۰ نظامی تاجیک و ۱۵۰ نظامی آمریکایی شرکت کردند.

ماه فوریه سال جاری تاجیکستان و آمریکا بیست و پنجمین سالگرد برقرار شدن روابط دیپلماسی خود را تجلیل کردند.

در طول این مدت واشنگتن به دوشنبه یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار کمک کرده که ۲۶۲ میلیون دلار آن به بخش امنیت در تاجیکستان اختصاص داده شده است.

آمریکا در احداث و بازسازی پاسگاه‌های مرزی در مرزهای جنوبی تاجیکستان با افغانستان سهیم است و به نیروهای نظامی این کشور تجهیزات فنی و وسایل نقلیه اهدا کرده است.

در میان ۱۰ کشوری که آمریکا به آنها کمک‌های نظامی ارائه می‌کند، ۳ کشور گرجستان، قرقیزستان و تاجیکستان حضور دارند.

انتهای پیام/ح

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با ما در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار