اردانه دیزاین

سفرهای زیارتی حرکتهای ضد فرهنگی را خنثی می‌کند

به گزارش اردانه دیزاین به نقل از گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر در جمع روحانیون حج تمتع، بر لزوم همیاری و هماهنگی بیشتر با حجاج تاکید کرد و گفت: در روزهای آینده حل مشکلات زائران را دراولویت قرار دهید و تلاش کنید حجاج با خاطره‌ای خوش به کشور بازگردند.

وی با اشاره به اینکه حضور ایرانیان در حج تاکنون با عزت و کرامت همراه بوده است ، ابراز امیدواری کرد این مسیر تا پایان عملیات حج به خوبی سپری  و راه برای آینده بهتر فراهم شود.

سرپرست حجاج ایرانی با اشاره به اینکه در مجموع شرایط امسال به نحوی بود که موجب رضایت زائران شد، از شرکت کنندگان دراین همایش خواست درخصوص وضعیت اسکان کاروانها در مدینه بعد و پروازهای بازگشت به کشور،  حجاج را توجیه و تاکید کنند تلاش کارگزاران حج براین است که زمان سفر طولانی نشود.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر همچنین از همراهی روحانیون و معینه‌های کاروانهای حج امسال در تحقق برنامه‌های بعثه مقام معظم رهبری درحج امسال تقدیر کرد و از آنان خواست نقطه نظرات خود را درباره برنامه‌های فرهنگی و آموزشی بعثه ارائه دهند.

وی افزود: با استفاده از افکار شخصیتهای فرهیخته‌ای که در سفر حج حضور دارند می‌توان بحثهای معرفتی و اقدامات ریشه داری را انجام داد و به هدف از حج که ایجاد تحول روحی و اخلاقی درانسان است، دست یافت.

نماینده ولی فقیه  در امور حج و زیارت اضافه کرد: با کمک شما و تشکیل اطاق فکر می‌توان روشها و راهکارهای  ایجاد این  تحول در افراد را معرفی و در برنامه‌های فرهنگی گنجاند.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر تاکید کرد: سفرهای زیارتی حج تمتع، عمره ، اربعین و عتبات عالیات می‌تواند حرکتهای ضد فرهنگی را خنثی کند.    

برپایه این گزارش دراین همایش حجج الاسلام و المسلمین سید جواد مظلومی معاون فرهنگی  و عباس زهیری عضو شورای استفتاء بعثه مقام معظم رهبری نیز در خصوص برنامه‌های فرهنگی، لزوم اهتمام ویژه به برنامه‌های قرآنی و مراقبت از زائرین و مسایل فقهی این ایام سخنرانی کردند.

شرکت کنندگان دراین همایش همچنین با قرائت فاتحه یاد و خاطره شهدای روحانی حج ۹۴، آیت الله مویدی و حجج الاسلام والمسلمین حسینی، احمدیان زاده، نمازی ، اخوان ، زرگریان، واحدی ، مرتضایی  و قلی پور و شهیده ناز قلیچی معینه کاروان اهل سنت و دیگر شهدای منا و مسجدالحرام را گرامی داشتند.

این همایش یک روزه با هدف اطلاع رسانی درباره آخرین مسائل حج تمتع و تاکید برهماهنگی و همراهی بیشتر با زائران در سالن اجتماعات بعثه مقام معظم رهبری در هتل ویولیت برگزار شد.

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با ما در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار