اردانه دیزاین

زائران از ظرفیت موکب های بهداشتی درمانی ایرانی در مراسم اربعین بهره مند شوند/ لزوم استفاده از کفش و کوله پشتی مناسب

به گزارش اردانه دیزاین به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صدای سلامت؛ رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان اصفهان گفت: حفظ سلامت و رعایت اصول بهداشتی جزء اولویت های زائران در سفر پیاده روی اربعین باشد.

محسن حجتی افزود: در هنگام ازدحام جمعیت، احتمال انتقال بیماری های مختلف هم بالا می رود و مردم باید قبل از سفر نکات بهداشتی را خوب بدانند و ضمن رعایت آن ها، به دیگران هم توصیه کنند تا سفر سالمی را تجربه کنند.

وی ادامه داد: افرادی که بیماری خاصی دارند ضمن مشورت با پزشک معالج خودشان درباره سفر، داروهای لازم را هم به میزان کافی به همراه داشته باشند تا در کشور عراق به مشکلی برخورد نکنند.

این مسئول خاطر نشان کرد: بهتر است بیماران تشنجی و افرادی که به تازگی سکته کرده اند این سفر را انتخاب نکنند و در زمان های دیگری به زیارت کربلا بروند.

حجتی تصریح کرد: استفاده از واکسن آنفلوآنزا توصیه می شود و همچنین استفاده ماسک های بهداشتی باید جدی گرفته شود؛ از طرفی هم باید از وسایل شخصی استفاده کرد.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان اصفهان همچنین گفت: زائران هر روز یا یک روز در میان استحمام کنند و از ظرفیت موکب های بهداشتی درمانی ایرانی بهره مند شوند تا خدمات درمانی را هم به طور مطمئن دریافت کنند.

حجتی در ادامه خاطر نشان کرد: استفاده از آب های بشکه ای یا شربت های بشکه ای در طول مسیر سلامت انسان را تهدید می کند و بهتر است ضمن استفاده لیوان های یک بار مصرف یا لیوان شخصی، آب معدنی مصرف شود.

این پزشک در ادامه توصیه های خود به مردم گفت: بیماران دیابتی مواظب زخم پا باشند و باید پیاده روی را کاهش دهند و شسشتو و ماساژ را فراموش نکنند تا دچار عارضه های بیماری دیابت در سفر نشوند.

وی افزود: زائرانی که برای راهپیمایی مشرف می شوند از کفش و کوله پشتی مناسب استفاده کنند چون بیشترین ضایعاتی که در این ایام زائران با آن مواجه می شوند زخم ها و تاول های پا است و اگر کفششان مناسب نباشد در همان ابتدای پیاده روی دچار مشکل می شوند به همین دلیل حتماً از کفش مناسب پیاده روی استفاده کنند.

این مسئول در پایان تصریح کرد: کوله پشتی زائران هم برای این که صدمه ای به ستون فقرات وارد نکند باید ارگونومیک مناسب داشته باشد و با حداقل وسایل ضروری و مورد نیاز تکمیل شود و از آوردن وسایل اضافی و سنگین کردن کوله پشتی جداً خودداری شود.

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با ما در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار