اردانه دیزاین

زائران اربعین حسینی ۸ آبان عازم کربلا می‌شوند

سید حبیب الله ساداتی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ساری، اظهار داشت: مازندران از استان‌های موفق در اعزام زائران حسینی به عتبات عالیات است و امسال نیز سیل مشتاقان برای حضور در مراسم اربعین سالار شهیدان در کربلای معلا رو به افزایش است.

وی افزود: ستاد اربعین حسینی مازندران فعالیت خود را از اوایل تابستان امسال آغاز کرده و کنسولگری عراق از ۱۳ مهرماه جهت صدور روایداد زائران به کربلای معلا در کشور عراق در ساری مستقر شده است.

مدیر حج و زیارت مازندران با اشاره به اینکه تاکنون بالغ بر سه هزار ویزای مشتاقان حضور در اربعین حسینی در کربلای معلا در کشور عراق صادر شده است، تصریح کرد: هفت هزار و ۵۰۰ مازندرانی تاکنون آمادگی خود را برای اعزام به کشور عراق در ایام ماه صفر اعلام کردند.

ساداتی با بیان اینکه ویزای زائران گلستانی اعزامی به کربلای معلا و نجف اشرف در ساری صادر می‌شود، افزود: زائران برای اعزام به کربلای معلا با مراجعه به سامانه سماح به صورت اینترنتی ثبت نام کنند.

مدیر حج و زیارت مازندران با اشاره به اینکه ۲۳۰ کارگزار در دفاتر زیارتی نسبت به اعزام زائران اربعین حسینی در مازندران سازماندهی شدند، گفت: زائران از همراه بردن مواد مخدر خودداری کنند و لباس گرم و وسایل مورد نیاز اولیه با خود به همراه داشته باشند.

ساداتی با بیان اینکه پارسال ۴۳ هزار مازندرانی برای سفر اربعین حسینی به کربلای معلا اعزام شدند، تصریح کرد: پیش بینی می‌شود این تعداد مشتاق امسال به ۶۰ هزار نفر از استان برسد.

وی با اعلام اینکه زائران برای حضور در اربعین حسینی در کربلای معلا بدون ویزا در مبادی مرزها مستقر نشوند، گفت: امسال قصد داریم همانند سال قبل، شور حسینی اربعین را از سوی رسانه‌ها اطلاع رسانی بیشتری صورت دهیم.

مدیر حج و زیارت مازندران با بیان اینکه زائران پس از زیارت اربعین در اطراف بین الحرمین تجمع نکنند، افزود: نخستین گروه هوایی زائران کربلای معلا برای اجتماع بزرگ عظیم حسینی در اربعین از مازندران هفتم آبان ماه به آن سرزمین مقدس اعزام و پایان اعزام اربعین ۲۱ آبان خواهد بود.

ساداتی در ادامه این گفت‌وگو با اشاره به پایان عملیات حج تمتع در مازندران با سپاس از باریتعالی، اظهار داشت: سه هزار و ۵۰۰ مازندرانی امسال به حج تمتع مشرف و حاجی شدند که ۵۳ درصد این افراد زنان و ۴۷ درصد آنان مردان بودند.

مدیر حج و زیارت مازندران با بیان اینکه اعزام زائران حج تمتع امسال از ۲۷ مرداد بوده و بازگشت آنان در سوم مهرماه انجام شده است، تصریح کرد: حاجیان مازندرانی در قالب ۲۴ کاروان به این سفر معنوی مشرف که بر اساس قضا و قدر الهی سه تن از زوار در این سفر معنوی از مازندران فوت کرده که پیکر یکی از زائران در مکه مکرمه به پیشنهاد خانواده آنان دفن شده و این افراد به دلیل کهولت سن به لقا خدا پیوستند.

مدیر حج و زیارت مازندران با بیان اینکه ۸۰ هزار زائر مازندرانی برای اعزام به حج تمتع در انتظار تشرف هستند، گفت: این افراد در سالهای ۸۵ و ۸۶ ثبت نام کردند و انشالله به این سفر معنوی اعزام می‌شوند.

ساداتی با اشاره به اینکه عملیات حج عمره برای سالجاری هنوز آغاز نشده است، تصریح کرد: ۴۰۰ هزار نفر در استان دارای فیش ثبت نامی حج بوده که خواستار اعزام به عمره مفرده هستند.

وی در ادامه از اعزام ۱۵ هزار نفر طی شش ماهه نخست امسال به کربلای معلا، نجف اشرف، کاظمین و سامرا خبر داد و افزود: ۱۱ هزار و ۵۰۰ نفر از این تعداد از طریق هوایی به کربلای معلا اعزام شدند.

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با ما در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار