اردانه دیزاین

رئیس جمهور پاکستان به «عشق‌آباد» سفر می‌کند

به گزارش اردانه دیزاین به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس در عشق‌آباد، «ممنون حسین» رئیس جمهور پاکستان به منظور حضور در مراسم افتتاحیه رسمی بازی‌های آسیای داخل سالن و هنرهای رزمی عشق‌آباد ۲۰۱۷ که قرار است در تاریخ ۱۷ سپتامبر برگزار شود، به ترکمنستان سفر می‌کند.

براساس این گزارش، در این دور بازی‌های آسیایی داخل سالن در عشق‌آباد، ۱۱۹ ورزشکار در ۹ رشته ورزشی به نمایندگی از پاکستان حضور خواهند داشت.

بازی‌های آسیایی داخل سالن و هنرهای رزمی، در تاریخ  17 الی ۲۷ سپتامبر سال ۲۰۱۷ برابر با شهریور ماه سال ۹۶ در ترکمنستان برگزار خواهد شد و این برای اولین بار است که ۱۷ کمیته ملی المپیک اقیانوسیه به‌همراه ۴۵ کمیته ملی المپیک کشورهای آسیایی از جمله ایران زیر نظر شورای المپیک آسیا طی رویدادی که در ۲۱ رشته ورزشی برگزار خواهد شد، حضور می‌یابند.

دولت ترکمنستان برای میزبانی از پنجمین دوره مسابقات بازی‌های آسیایی داخل سالن و هنرهای رزمی سال ۲۰۱۷ ، یک شهرک جدید المپیک مدرن و مجهز به ارزش بیش از ۵ میلیارد دلاری احداث کرد و این شهرک هم‌اکنون آماده بهره‌برداری است.

علاوه بر این دولت ترکمنستان یک فرودگاه بین‌المللی جدید در عشق‌آباد به ارزش ۲٫۲ میلیارد دلار نیز برای این بازی‌ها احداث کرد.

کاروان جمهوری اسلامی ایران نیز قرار است با ۲۱۴ ورزشکار شامل ۱۴۸ مرد و ۶۸ زن به منظور مشارکت در این مسابقات به ترکمنستان اعزام شود و در همه رشته‌ها به جز دنس‌اسپورت شرکت‌کننده خواهد داشت.

«مسعود  سلطانی‌فر» وزیر ورزش و جوانان جمهوری اسلامی ایران نیز به عنوان در مراسم افتتاحیه بازی‌های آسیایی داخل سالن  هفته آینده به عشق‌آباد سفر می‌کند.

روسای جمهور افغانستان، تاجیکستان و قزاقستان تاکنون از روسای جمهوری خارجی هستند که آمادگی خود را برای حضور در مراسم افتتاحیه بازی‌های آسیای داخل سالن و هنرهای رزمی «عشق‌آباد۲۰۱۷» اعلام کرده‌اند.

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با ما در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار