اردانه دیزاین

رئیس‌جمهور تایوان علی‌رغم مخالفت‌های چین، به هاوایی آمریکا رفت

به گزارش اردانه دیزاین به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در ادامه تنش‌های دوره‌ای بین چین و تایوان، سفر اخیر رئیس‌جمهور این منطقه خودمختار به ایالت آمریکایی واقع در اقیانوس آرام، سبب مخالفت پکن شده است.

چین، تایوان را به عنوان بخشی از سرزمین خود می‌داند و همواره حساسیت‌های زیادی درباره روابط این منطقه با آمریکا داشته است.

با پیروزی «تسای اینگ ون» و آغاز به کار او به عنوان رئیس‌جمهور تایوان، مواضع او در قبال روابط با آمریکا همواره انتقادات پکن را به دنبال داشته است.

با روی کار آمدن دونالد ترامپ و اقدام او در تماس تلفنی مستقیم با رئیس‌جمهور تایوان، پکن به آمریکا درباره لزوم پایبندی به سیاست «چین واحد» هشدار داد.

این سیاست، از سال ۱۹۷۹ سیاست رسمی آمریکا در قبال تایوان بوده است و بر مبنای آن، واشنگتن متعهد شده که تایوان را به عنوان بخشی از قلمرو چین بداند.

سفر روز شنبه رئیس‌جمهور تایوان به «هونولولو» پایتخت ایالت هاوایی آمریکا واقع در اقیانوس آرام، بار دیگر موضوع روابط این منطقه با آمریکا و مخالفت‌های پکن را پیش کشیده است.

خانم «تسای اینگ ون» برای سفر یک هفته‌ای به جزیره «تووالا»، «جزایر سلیمان» و «جزایر مارشال»، ابتدا به ایالت هاوایی سفر کرد.

به گزارش اردانه دیزاین به نقل از رویترز، دولت چین ضمن مخالفت با تحرکات رئیس‌جمهور تایوان، معتقد است که او در تلاش برای استقلال این منطقه است.

پیشتر، پکن از توسل به قوه قهریه برای جلوگیری از استقلال این منطقه و باقی ماندن حاکمیت خود بر تایوان سخن گفته است.

سفر رئیس‌جمهور تایوان به ایالت هاوایی، در آستانه سفر دونالد ترامپ به چند کشور آسیایی از قبیل چین صورت گرفته است.

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با ما در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار