اردانه دیزاین

دیدار ولایتی با رئیس جمهور و وزیر خارجه لبنان+عکس

به گزارش اردانه دیزاین به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری ملی لبنان، علی اکبر ولایتی در دیدار با میشل عون رئیس جمهور لبنان درودهای مقام معظم رهبری و رئیس جمهور ایران را به وی منتقل و بار دیگر از رئیس جمهور لبنان برای سفر رسمی به تهران دعوت کرد.

وی همچنین تلاش های میشل عون برای محافظت از ثبات لبنان را ستود که این امر به کسب پیروزی علیه گروههای تروریستی در منطقه جرود لبنان کمک کرد.

میشل عون رئیس جمهور لبنان نیز در این دیدار که در حضور محمد فتحعلی سفیر ایران در لبنان و هیئت همراه در کاخ ریاست جمهوری لبنان در منطقه بعبدا در بیروت برگزار شد، گفت: جمهوری اسلامی ایران می تواند نقش موثری در دستیابی به راه حلی درخصوص مشکلات آوارگان سوری و کمک به آنها برای بازگشت به سرزمین خود؛ بویژه در مناطق برخوردار از ثبات امنیتی ایفا کند.

وی افزود: هم اکنون بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار آواره سوری در لبنان زندگی می کنند که لبنان توانایی بار سنگین ناشی از این آوارگی را ندارد و هدف از تحرک منطقه ای و بین المللی لبنان، درخواست از جامعه بین المللی و سازمان ملل برای تلاش جهت تسهیل بازگشت آوارگان است.

میشل عون گفت: برخی از مواضع بین المللی درقبال این مسئله همسو و همنوا با تمایل لبنان نیست و این امر سوالات زیادی را درخصوص علت تاخیر در این بازگشت ایجاد می کند.

وی به تمایل لبنان برای تقویت روابط دوجانبه و توسعه آن در همه زمینه ها و نیز سفر به تهران اشاره کرد.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل همچنین با جبران باسیل وزیر خارجه لبنان دیدار و گفت‌وگو کرد.

ولایتی پس از دیدار با باسیل به خبرنگاران گفت: دیدار با وزیر خارجه کشور عزیز لبنان بسیار خوب بود و از زمانی که جبران باسل وزارت خارجه لبنان را به دست گرفته است، سیاست خارجی لبنان وارد مسیری فعال و موثر شده است و ما این امر را ارج می نهیم و مثبت می دانیم.

وی افزود: در این دیدار به روابط دوجانبه و همکاری دوجانبه در سطح منطقه و نیز مسائل بین المللی پرداختیم و شکی نیست که تلاش های ارزشمند محور مقاومت در سطح منطقه ای، نیازمند یک درایت سیاسی و همکاری و تبادل نظر در سطح منطقه ای و بین المللی است.

ولایتی گفت: این تلاش های ارزشمند و کوشش بزرگ ملت های منطقه یعنی ملت و دولت لبنان و نیز دولت و ملت سوریه و مبارزان و مجاهدان در عراق و سوریه و لبنان و در صحنه فلسطین، همه و همه نیازمند تلاشی دیپلماتیک، متعادل و هماهنگ در سطح بین المللی و منطقه ای است.

مشاور مقام معظم رهبری تصریح کرد: در روزها و هفته های گذشته، تلاش های خوب و بی وقفه ای در سطح منطقه روی داد. ما شاهد نشست سه جانبه ایران و روسیه و آذربایجان در تهران و نیز سفر وزیران عراق به تهران و سفر هیئت جنبش حماس به ایران بودیم. امروز نیز ما از لبنان دیدن می کنیم و بعد از آن به سوریه خواهیم رفت. این گام ها در راستای تحقق این تلاش های دیپلماتیک برداشته می شود که باید انجام گیرد زیرا تلاش های بی وقفه در عرصه جهاد و مبارزه باید با تلاش های دیپلماتیک همراه باشد تا این تلاش های مبارزاتی را تکمیل کند. نشست علمای مقاومت در بیروت در دو روز گذشته نیز گامی مهم در مسیر اعمال دیپلماسی عمومی مردمی به منظور رسیدن به همین هدف است.

وی در پاسخ به سوالی درباره روسیه گفت: بی شک، دولت روسیه و شخص ولادیمیر پوتین رئیس جمهور این کشور نقش بارز و تاثیر زیادی در زمینه همکاری و کمک به پیشروی محور مقاومت دارد و در جریان سفر رئیس جمهور روسیه به طهران، گامی نمادین برداشته شد. این گام نمادین، پرواز هواپیماهای روس از خاک روسیه و عبور از حریم هوایی ایران و عراق و بمباران مواضع داعش در سوریه و بازگشت از همین مسیر بود. همچنین رئیس جمهور روسیه مذاکراتی در ارتباط با روابط بین ایران و کشورهای عربی حوزه خلیج فارس انجام داد.

ولایتی در پاسخ به سوال دیگری گفت: بی شک، رژیم صهیونیستی و آمریکا به عنوان حامی این رژیم دو بازنده اصلی هستند و تهدیدها و همه تلاش های آنها برای تفرقه افکنی چیزی جز تلاش های بیهوده ای نیست که نتیجه ای به همراه ندارد.

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با ما در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار