اردانه دیزاین

دیدار سفیر ایران با وزیر امور خارجه جدید گینه

به گزارش اردانه دیزاین به نقل از ایسنا، در این ملاقات وحید کیانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در این کشور آفریقایی، ضمن بیان تبریک انتصاب آقای «ممدی توره» به سمت وزیر امور خارجه گینه، به سفر سال گذشته وزیر امور خارجه کشورمان به این کشور در راس یک هیات اقتصادی و سیاسی و امضا یادداشت تفاهم‌های سیاسی و اقتصادی متعدد فی‌مابین بخش‌های خصوصی ودولتی ایران و گینه اشاره کرد و بر آمادگی بخش‌های مختلف خصوصی ایران جهت همکاری های اقتصادی و انتقال خدمات فنی و مهندسی به گینه تاکید کرد.

وی در ادامه آمادگی جمهوری اسلامی ایران را جهت اجرایی شدن پروژه «بوکسیت آلومینوم » تهران- کوناکری اعلام کرد  و سفر وزیر معدن گینه به تهران و رییس سازمان «ایمیدرو» به کوناکری را در این زمینه بسیار راهگشا دانست.

در این دیدار وزیر امور خارجه گینه، نیز آمادگی خود را جهت سفر به تهران اعلام کرد.

ممدی توره با اشاره به اهمیت منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای ایران، آمادگی کشورش جهت ورود شرکت‌های ایرانی به بخش زیرساخت و اجرای پروژه‌های مهم و زیرساختی در گینه را اعلام کرد.

وزیر خارجه گینه از روند رو به جلوی اجرای پروژه بوکسیت آلومینیوم نیز ابراز خرسندی کرد.

وی در این دیدار در بخشی دیگر از صحبت‌های خود با اشاره به توانمندی‌های جمهوری اسلامی ایران در عرصه پزشکی، خواستاری اجرایی شدن همکاری‌های بخش‌های مختلف دو کشور در این زمینه شد.

انتهای پیام

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با ما در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار