اردانه دیزاین

دیدار رئیس مجلس با شاگرد حضرت امام (ره) در مرودشت

به گزارش اردانه دیزاین به نقل از ایرنا، علی لاریجانی را در این دیدار استاندار فارس، نماینده مردم مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد در مجلس شورای اسلامی و امام جمعه مرودشت همراهی می کردند.
رئیس مجلس همچنین روز جمعه از کارخانه آزمایش مرودشت بازدید کرد، کارخانه ای که در سال های قبل از دولت یازدهم به تعطیلی و رکود کشیده شد و با وجود راه اندازی خط تولید یخچال در این کارخانه در سه سال گذشته، این واحد صنعتی با دوران شکوه و رونق فعالیت خود فاصله بسیار دارد.
شهرستان مرودشت در ۴۵ کیلومتری شمال شیراز واقع است.
لاریجانی شامگاه پنجشنبه قبل از حضور در شهرستان مرودشت، در جلسه شورای اداری شهرستان خرم بید حضور یافت.
رئیس مجلس در سخنانی در این جلسه بر لزوم انجام سرمایه‌گذاری برای توسعه صنایع تبدیلی تأکید کرد و گفت: باید کارهای اقتصادی و تجاری به وسیله مردم انجام شود.
وی در ادامه گفت با توجه به صحبت‌های امام جمعه و فرماندار شهرستان خرم‌بید، اگر احساس می‌شود اجحافی در حق این منطقه شده و این شهرستان جزو مناطق محروم محسوب می‌شود، باید بر اساس معیارهای تعریف شده، بررسی‌های مجددی در این راستا صورت بگیرد.
رئیس مجلس ادامه داد: با توجه به اینکه منطقه خرم‌بید از طبیعت سردسیری برخوردار است، باید بررسی و پیگیری‌هایی درباره کاهش تعرفه گاز مصرفی منطقه صورت بگیرد.
لاریجانی افزود: موارد مربوط به ضعف در بخش بهداشت و درمان شهرستان خرم‌بید مورد بررسی قرار می‌گیرد و در این رابطه به وزیر بهداشت توصیه‌های لازم انجام می‌شود. همچنین به رئیس سازمان برنامه و بودجه در خصوص پرداخت پول کشاورزانی که با مشکلات خشکسالی روبرو شده‌اند، توصیه می‌شود تا اقدامات لازم برای رفع مشکلات انجام شود.
وی با تأکید بر لزوم انجام سرمایه‌گذاری برای توسعه صنایع تبدیلی تصریح کرد: باید از ظرفیت بخش خصوصی در زمینه توسعه صنایع تبدیلی در منطقه استفاده شود که در این راستا وام‌های با نرخ سود پایین ارائه می‌شود تا به طور مثال سردخانه‌های صنعتی برای نگهداری محصولات کشاورزی احداث می‌شود.
رئیس مجلس در ادامه گفت: اینکه عنوان می‌شود دولت تمامی محصولات کشاورزی را به صورت تضمینی خریداری کند، امکان‌پذیر نیست به دلیل اینکه بضاعت مالی دولت کم است؛ البته دولت می‌تواند در این راستا کمک‌های لازم را انجام دهد.
لاریجانی اظهار کرد: نباید انجام همه کارهای اقتصادی به دولت مرتبط شود و مطلوب این است که اقتصاد و تجارت دست مردم باشد.
وی در ادامه این سفر، در روستای شهیدآباد شهرستان خرم بید حضور یافت.
حضور در منزل شهیدان اکبری و دیدار با این خانواده که چهار شهید را تقدیم انقلاب اسلامی کرده اند، از برنامه های رئیس مجلس در این روستا بود.
لاریجانی در این دیدار با مادر شهیدان عین الله، محمدشفیع، هدایت الله و نورالدین اکبری دیدار و گفت و گو کرد.
شهرستان خرم بید به مرکزیت صفاشهر در ۱۸۸ کیلومتری شمال شیراز قرار دارد.
رئیس مجلس شورای اسلامی از ظهر چهارشنبه ۱۲ مهرماه جاری و آغاز سفر به استان فارس تاکنون در شهرستان های ممسنی، سپیدان، اقلید، خرم بید و مرودشت حضور یافته است. وی شامگاه جمعه به سفر سه روزه خود به فارس پایان می دهد.
۲۰۲۷
خبرنگار: سعادت ** انتشاردهنده: سیداحمد نجفی

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با ما در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوفروش ویلا و اجاره ویلاسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلا