اردانه دیزاین

دفاتر خدماتی- مسافرتی زنجان برای ورود مسافر به استان برنامه ای ندارند/ ضرورت رسیدن زمان توقف گردشگر به استاندارد

به گزارش اردانه دیزاین به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ یحیی رحمتی امروز در گفت و گو با خبرنگار موج رسا; ، اظهار داشت: گردشگری از آغاز سفر تا پایان ایده های مطلوبی برای کارآفرینی دارد.

وی با بیان اینکه در کمتری صنعتی به موضوع کارآفرینی توجه شده است، تصریح کرد:باید از این ظرفیت به خوبی استفاده شود.

این مسئول با اشاره به اینکه طی ۱۰ سال آینده گردشگری به عنوان صنعت نخست جهان خواهد شد،تصریح کرد: برای رسیدن به چنین جایگاهی توجه به کارآفرینی در این حوزه ضروری است.

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان زنجان ادامه داد:  هزینه ایجاد شغل در صنایع مختلف بسیار بالا است در حالی که این هزینه‎ها در صنعت گردشگری بسیار پایین است.

رحمتی با بیان اینکه هزینه اشتغالزایی در برخی از صنایع همچون خودروسازی بالغ بر ۲ میلیارد تومان برآورد شده است، اضافه کرد: این در حالی است که برای ایجاد یک فرصت شغلی در حوزه گردشگری سرمایه پایه مورد نیاز ۵۰ میلیون تومان خواهد بود.

وی ایده‎ پردازی برای سفر را شغل عنوان کرد و گفت: تولید سفر با علایق ویژه و تهیه ابزار سفر هم مشاغلی مرتبط با صنعت گردشگری است.

این مسئول با بیان اینکه در حال حاضر صنعتی برای درجه ‎بندی هتل‎ ها در کشور ایران وجود ندارد، گفت: از سویی در برآورد قیمت تمام شده یک غذا، هزینه خدمتکار و سایر خدمات ارائه شده هم پیش‎ بینی می‎ شود.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان با اشاره به اینکه هنوز دفاتر خدماتی ما به مجموعه تورها اضافه نشده است، ادامه داد: باید ظرفیت‎های خالی حوزه گردشگری مورد توجه قرار گیرد.

رحمتی با تاکید بر اینکه توزیع عادلانه سفر از مهم‎ترین راه‎های توزیع عادلانه ثروت به شمار می‎رود، گفت: دفاتر خدماتی، مسافرتی استان زنجان بیشتر بر خروج مسافر و گردشگر به مقاصد مختلف تمرکز داشته و بر ورود آن سعی نمی‎کنند.

وی با بیان اینکه اگر در یک منطقه میزان گردشگر فرصتی بالاتر از میزان گردشگر پذیری باشد، آن منطقه فقیر خواهد بود، افزود: باید تا می‎توانیم زمان توقف گردشگر را به یک زمان استاندارد برسانیم در غیر این صورت باید در اقتصادی بودن صنعت گردشگری استان زنجان تجدید نظر کرد.

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با ما در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوفروش ویلا و اجاره ویلاسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلا