اردانه دیزاین

تکمیل خانه ووشو در مشهد به تاریخ پیوسته است

به گزارش اردانه دیزاین به نقل از خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، امیر محمدرضایی قهرمان خراسانی رشته ووشو در بازدید از دفتر نمایندگی تسنیم در خراسان‌رضوی در ارتباط با مشکلات و اقدامات رشته ووشو در استان و کشور پاسخگوی سوالات خبرنگار تسنیم بود که متن آن را در ادامه می‌خوانید:

 تسنیم: از چه سنی فعالیت ورزشی خود را آغاز کردید؟

محمدرضایی: فعالیت ورزشی خودم را از سال ۷۹ و سن ۱۰ سالگی  با رشته ژیمناستیک آغاز کردم تا سال ۸۶ که بعد از آن به رشته ووشو آمدم. حسینی مربی که در آن سال‌ها با ایشان تمرین می‌کردم مربی ووشو و ژیمناستیک بودند و در یک مسابقه استانی که توسط آقای غمخوار شرکت کرده‌ بودم و در حال مربی تیم ملی هستند من را استعدادیابی کرد.

از سال ۸۶ وارد ووشو شدم و بعد از یک سال در سال ۸۸ به اردوی تیم ملی جوانان دعوت شدم اما انتخاب نشدم و در سال  88 به مسابقات آسیایی جوانان اعزام شدم و از سال ۲۰۱۰ که عضو تیم ملی بودم به غیر از سال ۹۲ که عمل جراحی داشتم از سال ۲۰۱۶ روند مدال آوری من شروع شد.

تسنیم: تاکنون چه مقام‌های جهانی را در رشته ووشو کسب کرده‌اید؟

محمدرضایی: سال ۲۰۱۶ مدال طلا مسابقات آسیایی در تایوان در رشته دوئیلین را گرفتم و در ۲۰۱۷ در مسابقات المپیک دانشجویان مدال برنز در رشته گوئنشو گرفتم و در مسابقات جهانی روسیه در قمست دوئیلین دوباره مدال مدال طلا گرفتم.

تسنیم: ووشو خراسان‌رضوی با چه مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کند؟

محمدرضایی: در مشهد خانه ووشو در حال ساخت است که به تاریخ پیوسته، قبل از آکادمی ووشو تهران که کمپ تیم‌های ملی استکلنگ خانه ووشو استان زده شد و از سال ۸۶ هنوز که هنوز است گفته می‌شود ۹۰ درصد کار تمام شده ولی هنوز سالن تحویل داده نشده است.

در رشته تالو تشک خاصی داریم به عنوان "تالو فیت" که ۳۰۰ میلیون تومان است و تنها ۵ شهر در کشور صاحب این تشک هستند و مشهد یکی از شهرهای است که تشک تالوفیت به آن داده شده؛ همه استان‌ها به دنبال اسپانسر برای خرید "تالوفیت" هستند و ما "تالوفیت" داریم که در انبار خاک می‎خورد.

هیئت بضاعت اینکه بتواند خانه ووشو را احداث کند ندارد و بودجه خاصی برای ساخت این خانه نیاز دارد و نیازمند حمایت مسئولان استانی است و برای ساخت خانه ووشو پیش مسئولان رفتیم و امسال مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌رضوی قول تحویل آن تا ۸ بهمن‌ماه را دادند که البته از این قول‌ها زیاد بوده است.

تسنیم: چه میزان از سوی مسئولان استانی حمایت می‌شوید؟

محمدرضایی: حمایتی که قهرمانان نیاز دارند موضوع حمایت‌های مالی است و هیئت بضاعت کمی دارد؛ هر سال از ما تجلیل انجام می‌شد و از سال گذشته که دبیر هیئت آقای رستگار مقدم بود گفتند اداره کل اعلام کرده که هیچ برنامه‌ای برای حمایت از قهرمانان نداریم. چون سند مالی ما را تائید نکرده و برنامه‌ای برای حمایت از قهرمانان نداریم و آن مبلغ را خرج خود هیئت کنید و از سال گذشته هیچ تجلیلی انجام نشده است.

رئیس هیئت لطف دارند و به جرات از جیب خودش دارد خرج می‌کند؛ در بحث تالو تجهیرات گران‌قیمت است؛ برای مثال کفش ۳۰۰ هزار تومان و چوب برای مسابقه ۵۰۰ هزار تومان است که شاید یک ماه بیشتر نتوان از آن استفاده کرد. در تمرینات به جز زمانی که در اردو هستیم هزینه‌هایی که انجام می‌شود با هزینه شخصی خودمان است. دریافتی ما از لیگ هم صرف هزینه‌های تجهیزات و تغذیه در یکسال می‌شود و پولی برای خودمان و پس انداز باقی نمی‌ماند.

تسنیم: پس از اتمام فعالیت ورزشی چه برنامه‌ای را دنبال خواهید کرد؟

محمدرضایی: دانشجو تربیت بدنی هستم و فقط ورزش می‌کنم؛ به خاطر نبود مکان مناسب برای تمرین دو مچ پایم آسیب دیده است؛ رباط پای چپم نیز به گفته دکتر کشیدگی دارد و دلیل آن نبود مکان تمرین و تشک مخصوص برای تمرین است؛ تمرین روی تاتامی سبب آسیب می‌شود که بسیاری از ورزشکاران از بابت این موضوع آسیب دیده‌اند.

بعد از اتمام فعالیت در رشته ووشو ۱۰۰ درصد مربیگری خواهم کرد؛ اگر فردی علاقه‌مند به این رشته است باید برای قهرمانی از ۶ سالگی در این رشته فعالیت خود را آغاز کند. در تیم ملی تالو ۸۰ درصد کسانی هستند که از مقطع نوجوانان به رده بزرگسالان رسیده‌اند.

تسنیم: میزان حمایت‌های فدراسیون از رشته ووشو چگونه است؟

محمدرضایی: میزان حقوق دریافتی ما در زمان اردوهای تیم ملی ناچیز است؛ ووشو در این چند سال اخیر جزو رشته‌های مدال‌آور شده و حضور آقای علی‌نژاد به عنوان رئیس فدراسیون موثر بوده است.

این رشته نسبت به جایگاهی که دارد نیاز به توجه بیشتر دارد اما هنوز از قهرمانان سال ۲۰۱۶ از سوی وزارت ورزش تجلیل نشده است؛ پاداش هم نصف شده اما پرداخت آن پس از چند سال ارزشی ندارد.

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با ما در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوفروش ویلا و اجاره ویلاسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلافروش ویلا