اردانه دیزاین

ترامپ با مواضع‌ سخت علیه ایران جواب هدایای عربستان را داد

به گزارش اردانه دیزاین به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، روزنامه «نیویورک تایمز» در مطلبی با اشاره به سفر «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا به عربستان و هدایای اهدا شده پادشاه این کشور به ترامپ نوشت: وقتی که ترامپ نامزد ریاست جمهوری بود، مواضع سختی را علیه عربستان داشت و به خاطر اوضاع حقوق بشر از این کشور انتقاد کرده و از «هیلاری کلینتون» رقیب خود نیز بابت دریافت کمک‌های مالی به موسسه کلینتون انتقاد کرد اما به عنوان رئیس جمهور، دونالد ترامپ با عربستان سعودی سخاوتمندانه‌تر بوده و گزارش اخیر وزارت امور خارجه نیز نشان می‌دهد که عربستان نیز در مواردی کم اما با روش‌های عجیب و غریب با ترامپ بسیار خوب بوده است.

نیویورک تایمز با اشاره با انتشار فهرست بیش از ۸۰ هدیه که عربستان سعودی به ترامپ حین ملاقات ماه مه به او داد، نوشت: دیگر هدایای چشم نواز شامل شمشیر، رونوشتی از قانون اساسی کویت، یک لباس بدون آستین سفید ابریشمی و دو لباس با خز ببر سفید بود. ترامپ همچنین تصویری از خود و سه لباس ابریشمی دریافت کرد.

این روزنامه در خاتمه، هدیه ترامپ به عربستان را موضع‌گیری محکم علیه ایران نامید و نوشت: مشخص نیست که آیا ترامپ اقلام گرانقیمت مشابهی را به میزبان خود در سعودی داد یا خیر. اما او برای عربستان سعودی آن‌چه را که می‌خواست یعنی موضع گیری لفظی سفت و محکم در قبال ایران، رقیب منطقه‌ای عربستان و قرارداد تسلیحاتی ۱۱۰ میلیارد دلاری که شامل ۵۰۰ میلیون دلار بمب‌های دقیق هدایت شونده دقیق بود، در نظر گرفت.

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با ما در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار