اردانه دیزاین

تجمع‌اعتراضی در لندن به توئیت‌های ضداسلامی ترامپ

شرکت کنندگان در این تجمع اعتراضی شعارنوشته‌هایی را در دست داشتند که بر روی آن عبارت‌هایی همچون ‘نه به ترامپ، نه به نژادپرستی’ و ‘علیه ترامپ، نژادپرستی و تروریسم ایستادگی می‌کنیم’ نوشته‌شده بود.
آنها همچنین شعارهایی را در محکومیت مواضع نژادپرستانه رئیس‌جمهوری آمریکا سر می‌دادند.

«ایمی» یکی از برگزارکنندگان این تجمع اعتراضی به خبرنگار ایرنا گفت: اقدام رئیس‌جمهوری امریکا در بازنشر توئیت های گروه افراطی اول بریتانیا غیرمسئولانه است. او به گفتمان اسلام‌هراسی و نژادپرستی این گروه افراطی دامن زده است. ترامپ با حمایت خود از اول بریتانیا زمینه گسترش تنفر علیه مسلمانان را به وجود آورده است.

این فعال مدنی در پاسخ به پرسشی درباره دیدگاه خود به‌عنوان یک شهروند انگلیسی نسبت به فعالیت‌های گروه «اول بریتانیا» گفت: آن‌ها گروه منفوری هستند. ریشه آن‌ها به حزب نژادپرست ملی بریتانیا برمی‌گردد و هیچ محبوبیتی در میان مردم انگلیس ندارند.

«جیمز براون» از دیگر شرکت‌کنندگان در این تجمع اعتراضی نیز به خبرنگار ما گفت: اول بریتانیا یک گروه جنایتکار است. آن‌ها خانم «جو کاکس» نماینده پارلمان را به قتل رساندند و نبایستی به آن‌ها فرصت بیان عقیده داده شود.

وی بازنشر توئیت های ضد اسلامی این گروه افراطی از سوی رئیس‌جمهوری آمریکا را اشتباه عنوان کرد و گفت: ما اینجا جمع شدیم تا پیام خود را مبنی بر حذف توئیت های یادشده به گوش ترامپ برسانیم و اعلام کنیم که چنانچه به لندن سفر کند، مورد استقبال قرار نخواهد گرفت.

در جریان این حرکت اعتراضی شماری از فعالان مدنی نیز هشدار دادند که چنانچه ترامپ به لندن سفر کند، خیابان های لندن را با حضور اعتراضی خود مسدود خواهند کرد.

رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه گذشته چند ویدیوی ضد اسلامی را که توسط «جیدا فرانسن» نایب رئیس حزب راست افراطی «اول بریتانیا» منتشر شده بود، بازنشر داد که این اقدام به شدت مورد انتقاد مردم و سیاستمداران انگلیسی قرار گرفت.

علاوه بر سخنگوی دفتر نخست وزیری انگلیس که اقدام ترامپ را «اشتباه» خواند، «ترزا می» نخست وزیر انگلیس نیز شامگاه گذشته در اظهاراتی در جمع خبرنگاران گفت: اینکه ما با آمریکا همکاری داریم بدین معنا نیست که از اعلام اشتباهات آنها واهمه داریم. من خیلی روشن اعلام کردم که بازنشر پیام‌های گروه اول بریتانیا اقدام اشتباهی بوده است.

اکثر نمایندگان مجلس انگلیس نیز در کنار شخصیت هایی همچون جاستین ولبی اسقف اعظم انگلیس در واکنش به توییت های ترامپ خواستار موضع گیری صریح وی علیه نژاد پرستی شدند.

در پی این تحولات روزنامه دیلی تلگراف امروز (جمعه) در گزارشی به نقل از یک دیپلمات آمریکایی از به تأخیر افتادن سفر دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا به لندن به دلیل بالا گرفتن اختلاف رهبران دو کشور، خبر داد.

دیلی تلگراف نوشت: بر اساس برنامه اعلام‌شده قرار بود رئیس‌جمهوری آمریکا در ماه نخست سال ۲۰۱۸ برای بازگشایی رسمی ساختمان جدید سفارت آمریکا به لندن سفر کند. اما این سفر اکنون به تاخیر افتاده و تاریخ جدیدی برای آن انتخاب‌نشده است.

«اول بریتانیا» در سال ۲۰۱۱ توسط اعضاء حزب دست راستی «ملی انگلیس» تشکیل شد و علاوه بر تبلیغات منفی علیه مسلمانان در فضای مجازی، تجمعات اعتراضی علیه مسلمانان در مقابل مساجد و به راه انداختن تظاهرات در اعلام مخالفت با مسلمانان و مهاجران را در کارنامه خود دارد.

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با ما در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار