اردانه دیزاین

بهره برداری از مجتمع مرغداری جهرم

 به گزارش اردانه دیزاین به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ قاسمی رئیس جهاد کشاورزی فارس اظهار کرد: وزیر جهاد کشاورزی، در سفر به فارس، مجتمع مرغداری جهرم را افتتاح کرد.

وی ادامه داد: این مجتمع شامل دو بخش مرغ تخم گذار با ظرفیت ۷۵ هزار قطعه و مرغ گوشتی با ظرفیت تولید صد هزار قطعه است که با سرمایه گذاری ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی بخش خصوصی به بهره برداری رسید.

قاسمی تصریح کرد: این مجتمع برای ۲۰ نفر به صورت مستقیم و برای ۱۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم اشتغالزایی کرده است.

وزیر جهاد کشاورزی در این سفر از انجیرستان دیم ۵ هزار هکتاری روستای آب سرد بخش خفر شهرستان جهرم و طرح باغ داری زیرسایه بازدید کرد.

طرح باغداری زیر سایه صرفه جویی ۸۰ درصدی مصرف آب را به همراه دارد و برای مرکبات، انار و گیاهان دارویی اجرا می‌شود.

وی در ادامه سفر خود به شهرستان قیر و کارزین رفت و از طرح ۲ هزار هکتاری کشت پاییزه چغندر قند که برای نخستین بار در جنوب فارس اجرا شده است، بازدید کرد.

کشاورزان جهرم و قیر و کارزین در دیدار با حجتی، مشکلات کم بود آب، نبود معافیت مالیاتی، پرداخت نشدن خسارت توسط بیمه، وجود سموم غیراستاندارد و صادر نشدن جواز برای صادرات محصولات را مطرح کردند و وزیر به آن‌ها قول رسیدگی داد.

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با ما در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار