اردانه دیزاین

بنیانگذار رشته تکنولوژی آموزشی ایران به دیدار حق شتافت

‌به گزارش اردانه دیزاین به نقل از ‌ ایسنا‌، دکتر فاضلیان عضو هیئت علمی دانشگاه خوارزمی اولین دانش‌آموخته‌ی تکنولوژی آموزشی از دانشگاه کالیفرنیای جنوبی آمریکا بوده است.

پورانداخت فاضلیان پس از بازگشت به کشور و شروع به تدریس، به مدت ۱۵ سال عضو کمسیون ارزشیابی مدارک تحصیلی فارغ‌التحصیلان این رشته در وزارت علوم تحقیقات و فناوری بوده و هم‌زمان به مدت دو سال نیز با عضویت در کمسیون برنامه‌ریزی درسی شورای‌عالی وزارت آموزش و پرورش در بخش تخصصی خود فعال بوده است.

وی ارائه‌کننده مقالات گوناگون و متعدد در حوزه‌های تکنولوژی آموزشی در مجامع علمی و پژوهشی، مجلات و کنفرانس‌های بین‌اللملی و ملی است.

پیش به سوی یک مدرسه شاد، تکنولوژی آموزشی از نظر تا عمل، ف‍ره‍ن‍گ‌ ج‍ه‍ان‍ی‌ ارت‍ب‍اطات‌ (ی‍ک‌ ج‍ه‍ان‌، چ‍ن‍دی‍ن‌ ص‍دا)، ک‍ارب‍رد ت‍ک‍ن‍ول‍وژی‌ آم‍وزش‍ی‌ در ک‍ش‍وره‍ای‌ دی‍گ‍ر، یادگیری الکترونیکی، تحلیل موضوعی پایان‌نامه‌های رشته تکنولوژی آموزشی، و ‏‫گزیده مقالات و مباحث کاربردی در علوم تربیتی، از جمله کتاب‌های چاپ شده فارسی این استاد پیشکسوت هستند.

پورانداخت فاضلیان همچنین عضو انجمن AECT نیز بوده و مقالات بین‌اللملی و ملی وی به صورت ISI، ISC و مقالات علمی و پژوهشی مورد استفاده علاقه‌مندان این رشته تحصیلی است.

وی از سال ۲۰۰۵ میلادی تاکنون مشاور علمی-پژوهشی در کمیته علمی منشور جهانی جامعه اطلاعاتی (WSIS) بوده و تاکنون نیز مجری یا ناظر ده‌ها طرح پژوهشی اجراشده برای وزراتخانه‌ها و دانشگاه‌ها بوده‌اند.

 گفتنی است این استاد فرهیخته در همکاری با سازمان ملی یونسکو نیز در راستای اعتلای سوادآموزی بزرگسالان، طرح تطبیقی سوادآموزی را در رابطه با کشورهای برزیل، تانزانیا، مالی، سومالی و جمهوری اسلامی ایران را برعهده داشته‌اند.

 پورانداخت فاضلیان به عنوان یک خانم پژوهشگر، در راستای اعتلای آموزش زنان همکاری نموده و تحقیقات ارزنده‌ای در این راستا نیز انجام داده‌اند.

‌پیکر شادروان پورانداخت فاضلیان ساعت ۹ صبح امروز دوشنبه (۱۳ آذرماه) از درب منزل وی در تهران به سمت بهشت زهرا، قطعه ۲۰۲‌برگزار می‌گردد.

ایسنا‌، درگذشت این استاد گرانقدر را به جامعه علمی و دانشگاهی کشور تسلیت عرض می‌کند.

انتهای پیام

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با ما در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار