اردانه دیزاین

بازدید سرکنسول سفارت ترکیه از قنات قصبه گناباد

بازدید سرکنسول سفارت ترکیه از قنات قصبه گنابادبه گزارش اردانه دیزاین به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد؛ محمت دوغان سرکنسول ترکیه  در بازدید از جاذبه های تاریخی و گردشگری گناباد گفت : سالانه دو میلیون نفر از مردم ایران از مناطق مختلف فرهنگی، تاریخی و گردشگری ترکیه بازدید می کنند ولی سهم گردشگران ترکیه ای در بازدید از اماکن مشابه در ایران در این مدت تنها ۲۰۰و پنجاه  هزار نفر است.

وی افزود: کنسولگری ترکیه تلاش می کند با معرفی و ایجاد بستر مناسب برای جذب بیشتر گردشگران به ایران نوعی تعادل در این بخش برقرار کند تا گردشگران بیشتری از ترکیه ترغیب به سفر ایران شوند.

سرکنسول ترکیه در مشهد همچنین قنات جهانی قصبه گناباد را ظرفیتی مهم برای توسعه گردشگری منطقه ای و بین المللی توصیف و بیان کرد: شناخت گردشگران ترکیه ای نسبت به هویت و اصالت این قنات باید افزایش یابد و  توسعه روابط سیاسی، فرهنگی و اقتصادی بین ایران و ترکیه مورد توجه خاص کنسولگری ترکیه در مشهد قرار دارد و با این هدف چندی پیش هیات اقتصادی از مشهد به استانبول و از استانبول به مشهد سفر کرده و سرمایه گذاران با ظرفیتهای اقتصادی دو کشور آشنا شدند.

دوغان  با اشاره به اهداف  سفرخود گفت : هدف از سفر   بازدیدهای  مناطق مختلف گستره منطقه ای کنسولگری ترکیه در مشهد و  بررسی و آشنایی با ظرفیتهای فرهنگی، اقتصادی و گردشگری این نقاط و انتقال آن به سرمایه گذاران و گردشگران ترک  است .

در ادامه غلامعباس ارباب خالص،رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال و شرق کشور افزود : تعاملات و همکاریهای ریشه دار تاریخی، اقتصادی و فرهنگی بین ایران و ترکیه با استقرار کنسولگری ترکیه در مشهد است و ظرف سه سال اخیر اقدامات خوبی برای توسعه روابط اقتصادی و فرهنگی بین استانهای شمالی و شرقی کشورمان و استانهای سه گانه خراسان با ترکیه انجام شده است.

وی گفت : توسعه گردشگری و صنعت توریسم نقش مهمی در توسعه اقتصادی، جذب سرمایه گذار و مبادلات دو کشور ترکیه و ایران دارد و باید از این ظرفیت حداکثر بهره را گرفت.

محمدعلی نبی پور فرماندار گناباد نیز گفت: قنات قصبه گناباد به عنوان تنها اثر ثبت شده خراسان رضوی در فهرست آثار جهانی موقعیت خوبی برای افزایش جذب و بازدید گردشگران خارجی و از جمله ترکیه در این منطقه است.

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با ما در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار