اردانه دیزاین

انتقاد تند رئیس سنای پاکستان از سفر خاقان عباسی به عربستان

به گزارش اردانه دیزاین به نقل از دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از آی یو وی ام پرس،«رضا ربانی» رئیس سنای پاکستان بار دیگر عملکرد دولت این کشور را درخصوص توجه بیش از اندازه به حکومت عربستان سعودی مورد انتقاد قرار داد.

رضا ربانی تصریح کرد: در شرایط فعلی که به دلیل فشار و اعتراض مردم از عملکرد دولت وزیر قانون مجبور به استعفا شده است، سفر نخست وزیر به عربستان سعودی هیچ توجیهی ندارد.

وی افزود: فرآیند اعتصاب و فراگیر شدن آن خطرات فراوانی برای کشور دارد و همه احزاب سیاسی مذهبی و کارشناسان باید با هم متحد شده و برای آن راه حلی بیندیشند.

این عضو ارشد حزب مردم اظهار داشت: دولت توسط پارلمان انتخاب می‌شود ولی متاسفانه در تصمیمات خود هیچ مشورتی از نمایندگان مردم در پارلمان نمی‌گیرد. دولت باید پاسخگو باشد که وزیر کشور کجاست؟ نخست وزیر کجاست؟ چرا ارتش فراخوانده شد؟ چرا با اعتصاب کنندگان خودسرانه معاهده امضا شد؟

رئیس سنای پاکستان با انتقاد از شاهد خاقان عباسی نخست وزیر پاکستان افزود: اوضاع داخلی کشور اهمیت بیشتری دارد یا سفر به عربستان؟ متاسفانه نخست وزیر به جای ماندن در پاکستان و حل مشکلات، به عربستان سفر کرده است.

این در حالی است که دیگر اعضای حزب مردم نیز به عملکرد دولت دربرخورد و سپس امضای معاهده با اعتصاب کنندگان اعتراض کرد و آن را حاصل ناکارآمدی دولت دانستند.

دولت حزب نواز پس از رویارویی با اعتصاب ۲۲ روز حزب لبیک یا رسول الله(ص) ابتدا قصد داشت با به کار گیری نیروهای نظامی این اعتصاب را به پایان دهد، ولی پس از مقاومت اعتصاب کنندگان و زخمی شدن بیش از ۲۰۰ پلیس حاضر به پذیرش شروط ۶گانه معترضان شد.

استعفا زاهد حامد وزیر قانون پاکستان مهمترین شرطی بود که توسط دولت پذیرفته شد و پس از آن اعتصاب در تمام کشور به جز لاهور به اتمام رسید.

اعتصاب کنندگان در لاهور علاوه بر معاهده‌ای که امضا شده، استعفای فوری راناثناءالله وزیر قانون ایالت پنجاب را هم خواستار شده‌اند.

انتهای پیام /.

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با ما در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار