اردانه دیزاین

امضاء ۲۰ سند جدید همکاری در چارچوب سفر «میرضیایف» به تاجیکستان

به گزارش اردانه دیزاین به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، در جریان نخستین سفر «شوکت میرضیایف» رئیس جمهور ازبکستان به تاجیکستان و ملاقات با مقامات عالی رتبه این کشور قرار است ۲۰ سند جدید همکاری میان دو کشور به امضا رسد.

توافقنامه رفت و آمد شهروندان دو کشور در قلمرو کشورهای یکدیگر به مدت یک ماه بدون اخذ روادید از جمله مهمترین اسنادی به شمار می‌رود که در جریان این سفر به تصویب خواهد رسید.

طرفین علاوه بر این توافقنامه، تعیین و علامتگذاری مرزهای دو کشور را به امضا می‌رسانند و به موضوعات بحث برانگیز میان دو کشور پایان می‌دهند.

امضا سندی در خصوص ارائه وام ۱۰۰ میلیون دلاری ازبکستان به تاجیکستان با هدف توسعه همکاری میان ساختارهای تجاری دو کشور نیز یکی دیگر از توافقات مهمی که در جریان سفر میرضیایف به تاجیکستان تصویب می‌شود، به شمار می‌رود.

انتظار می‌رود که دو کشور همچنین در عرصه‌های حمل و نقل، ارتباطات، سرمایه گذاری ساخت و ساز یک مدرسه و بیمارستان در تاجیکستان توسط ازبکستان توافقاتی به امضا برسانند.

در چارچوب سفر میرضیایف به دوشنبه همچنین همایش محافل تجاری دو کشور برگزار می‌شود. انتظار می‌رود که در این همایش نمایندگان برجسته تجاری دو کشور حضور و در پایان آن قرارداد‌هایی به امضا برسد.

حجم مبادله تجرای میان تاجیکستان و ازبکستان در سال ۲۰۱۷ میلادی ۱۲۶ میلیون دلار را تشکیل داده است که ۶۹ میلیون دلار از آن به صادرات محصولات ازبکی به تاجیکستان و ۵۷ میلیون دلار بقیه به صادرات کالاهای تاجیکستان به ازبکستان مرتبط است.

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با ما در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار