اردانه دیزاین

افشای جزئیات تازه‌ از دیدار تیلرسون و باجوه

به گزارش اردانه دیزاین به نقل از دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از جیو تی وی با گذشت ۷ روز از سفر ریکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا به پاکستان و دیدار او با نخست‌وزیر این کشور، امروز فاش شد که وی دیداری مهم و خصوصی با رئیس ارتش پاکستان نیز داشته است.

صدای آمریکا مدعی شد: تیلرسون در فضایی کاملا جدی و به دور از تعارفات دیپلماتیک با رئیس ارتش پاکستان دیدار کرده و در رابطه با سیاست‌های جدید آمریکا در منطقه سخن گفته است.

در این گزارش آمده تیلرسون تاکید کرد: پاکستان آنچنان که ما انتظار داشتیم نتوانست در مبارزه با تروریسم موفق باشد و اینک خودمان تصمیم می‌گیریم که چگونه برخورد کنیم.

ژنرال قمر جاوید باجوه فرمانده ارتش پاکستان نیز تصریح کرد: تمام دنیا شاهد جدیت پاکستان در مبارزه با تروریسم و موفقیت‌های این کشور بوده‌اند.

وی افزود: آمریکا نمی‌تواند پاکستان را مجبور به کاری کند و اگر قرار است واقعا در افغانستان اتفاق خوبی رخ دهد آن اتفاق از طریق مذاکره انجام خواهد شد.

ژنرال باجوه بیان کرد: ما خواهان پایان یافتن جنگ و خونریزی در افغانستان هستیم و در این را وظیفه خود را انجام داده‌ایم اینک نوبت بقیه مدعیان جهانی است که وظیفه خود را به انجام برسانند.

رئیس ارتش پاکستان تاکید کرد: ما دیگر چون گذشته تبدیل به قربانی نخواهیم شد واینک منافع کشورمان مهمترین عامل تصمیم‌گیری در خصوص جنگ افغانستان خواهد بود.

ریکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا سفری ۴ ساعته به پاکستان داشته و با شاهد خاقان عباسی نخست‌وزیر پاکستان دیدار کرده بود.

از زمانی که ترامپ پاکستان را متهم به حمایت از تروریست‌های فعال در افغانستان کرد، اسلام آباد واکنش‌های تندی نسبت به آمریکا نشان داد و اکنون باگذشت حدود دوماه از سخنان ترامپ، ظاهرا آتش تند کاخ سفید علیه پاکستان به سردی گراییده است.

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با ما در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوفروش ویلا و اجاره ویلاسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلا