اردانه دیزاین

افزایش بیش از دو برابری قیمت بلیت اتوبوس ها در ایام اربعین+ سند

به گزارش اردانه دیزاین به نقل از خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در حالی که تلاش های گسترده ای برای ثبت اربعین به عنوان یک مراسم جهانی و رکوردهای دنیا ثبت شود، مدیریت غلط اربعین از سوی مسئولان، این مراسم را به سمت عدم استقبال مردم سوق می دهد.

سال های گذشته مردم با پای پیاده از اقصی نقاط کشور خود را به مرزهای عراق و ایران رسانده و در نهایت در مراسم پیاده روی اربعین شرکت می کردند که این مراسم به خاطر مهمان نوازی عراقی ها و از سوی دیگر نبود هزینه های جانبی برای مردم باعث استقبال از این مراسم جهانی می شد.

در این سال ها دولت ها با کمک نهاد های مختلف سعی در ساماندهی زوار داشتند و شاید تنها هزینه ای که از زوار دریافت می شد تنها هزینه ویزا و گذرنامه بود چرا که بسیاری از زوار خود را به هر طریقی به مرزها رسانده و در آن سوی مرز یعنی عراق خدمات حمل و نقل رایگان بود.

آنچه که شاهد هستیم افزایش هزینه های زوار در این سوی مرز است به طوری که برای هر زائر تنها تا رسیدن به مرز ایران و عراق حداقل مبلغ ۱۰۰ هزار تومان کرایه اتوبوس و تاکسی است این در حالی است که این رقم تنها برای اتوبوس هایی است که دو هفته قبل از اربعین به ایلام سفر می کنند.

 

نکته قابل تامل این است که قیمت بلیت های اتوبوس ها به مقصد ایلام در فصله پانزدهم آبان یعنی تنها چند روز قبل از اربعین به بیش از دو برابر افزایش پیدا کرده است. یعنی دقیقا همان صد درصدی که معاون روحانی اعلام کرده بود.

در حالی رقم کرایه اتوبوس ها و قطارها تا دو برابر در این ایام افزایش پیدا کرده است که کشور عراق تمامی خدمات خود را به صورت رایگان به زائران ارائه می کند. این در حالی است که مبالغ بیشتری به به خاطر بیمه، خدمات پارکینگ و … از زائران برای سفر چند روزه اربعین دریافت می شود.

 

 

آنچه که از اربعین سال ۹۶ مشخص شده این است که دولت به‌جای ارائه تسهیلات بهتر به زائران اربعین به‌فکر درآمدزایی است! در سال تنها در یک بازه زمانی کوتاه مراسم راهپیمایی اربعین برگزار می‌شود، اما متاسفانه مسئولان به جای ارایه تسهیلات به فکر درآمدزایی هستند.

حتی اگر از دولت نخواهیم که خدمات اربعین را به صورت رایگان ارائه کند، اما انتظار زائران این است که این سفر با هزینه های قبلی یعنی همان کرایه اتوبوس، قطار و هواپیمای قبلی برگزار شود.

با گذشت دو هفته از شدت گرفتن موج اعتراضات، نه تنها معاون وزیر راه از صحبت خود عقب نشینی نکرد بلکه قیمت ها از اکنون با رشد دو برابری مواجه شده است این در حالی است که رویکرد دولت نسبت به این مساله همجنان سکوت بوده و گویا این اقدامات با همکاری دولت صورت پذیرفته است.

اربعین در سال های گذشته به عنوان یک رویداد مهم جهانی به وقوع پیوسته و حتی پیاده روی ده ها میلیونی زائران تا مرز ثبت جهانی هم پیش رفته است اما نکته قابل توجه این است کهمسئولان با همراهی این اقدامات بازدارنده سعی در کمرنگ و کم جلوه نشان دادن این مراسم کرده اند. لزوم ورود سازمان میراث فرهنگی به این موضوع هم همچنان وجود دارد.

 

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با ما در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار