اردانه دیزاین

ارزیابی نحوه صدور ویزا برای اتباع ایرانی/ رسیدگی به مشکلات ایرانیان خارج از کشور

سید حسین نقوی حسینی در گفت و گو با جام جم آنلاین ضمن اشاره به مصوبه کمیسیون متبوعش برای بازرسی از نمایندگی های ایران در خارج از کشور، اظهار داشت: یکی از وظایف ذاتی کمیسیون امینت ملی، نظارت و بررسی عملکرد حوزه سیاست خارجی کشور است و در همین راستا بازدید از سفارت خانه ها را به سیاق گذشته در دستور کار خود قرار داده ایم.

وی در خصوص اهداف این سفر و اینکه آیا موضوع بدرفتاری برخی سفارتخانه های اروپایی با اتباع ایرانی مورد بررسی قرار می گیرد، خاطر نشان کرد: بطور قطع در خلال بازدیدها مباحث کنسولی بین ایران و کشور مقصد، مسایل ایرانیان خارج از کشور و نحوه رسیدگی به امور آنها و همچنین اقدام متقابل جمهوری اسلامی ایران به موازات نوع همکاری کشور میزبان مورد ارزیابی قرار می گیرد.

عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بهارستان تصریح کرد: یکی از برنامه های اعضا در این سفر، بررسی چگونگی صدور ویزا برای شهروندان ایرانی و نیز نوع تعامل ما در این خصوص خواهد بود.

نقوی حسینی ادامه داد: نحوه رفتار کنسولی با شهروندان ایرانی در این سفر مورد رسیدگی قرار گرفته و گزارش کاملی از آن تهیه و به کمیسیون ارایه خواهد شد.

وی افزود: بطور نمونه اگر یک کشوری برای اتباع ما ویزای یک ماهه صادر کرد، ما هم متقابلا می توانیم روادید یکماهه برای آنها صادر کنیم. یا چنانچه کشورها صدور ویزا را برای ایرانیان برون سپاری کردند ما هم امکان برون سپاری خواهیم داشت.

اما در ارتباط با بازدید اعضای کمیسیون امنیت ملی از سفارتخانه های ایران در کشورهای اروپایی علیرضا رحیمی دیگر عضو کمیسیون به جام جم آنلاین، گفت: این سفر کاری با توجه به ماموریت جدید وزارت امور خارجه یعنی اجرای دیپلماسی اقتصادی صورت می گیرد. از آنجایی که این نوع از دیپلماسی در دولت دوازدهم محوریت فعالیت های این وزارتخانه را در بر می گیرد، از این رو ارزیابی از اقدامات سفارتخانه ها در تقویت مناسبات و زمینه سازی روابط اقتصادی با سایر کشورها از طریق سفارت متبوع در دستور کار قرار گرفت.

وی رسیدگی به مشکلات و چالش های کنسولی هموطنان خارج از کشور را دیگر اهداف اصلی این بازدید بشمار آورد و خاطر نشان ساخت: بعضا هم ممکن است خارجی ها برای سفر به ایران با مشکلاتی روبه رو باشند که این موضوع هم مورد بررسی قرار می گیرد.

رحیمی اضافه کرد: قبل از آغاز این ماموریت، با معاونان مربوطه در وزارت خارجه آخرین وضعیت کنسولی کشورها تجزیه و تحلیل خواهد شد و چالش های احتمالی در مناسبات دو کشور و چرایی برخی رفتارهای خارج از شأن سفارتخانه ها با اتباع ایرانی در نقد و بررسی موضوعات لحاظ می شود.

گفتنی است، بازدید از سفارتخانه های ایران در کشورهای اروپایی از ماه جاری آغاز می شود.

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با ما در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار