اردانه دیزاین

آغاز سفر آسیایی معاون ترامپ؛ کره‌شمالی محور گفتگوهای پنس

به گزارش اردانه دیزاین به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه این کشور را برای سفر به ژاپن و کره جنوبی ترک کرده است. آمریکا بر این باور است که کره شمالی قصد دارد با تبلیغات خود بازی های المپیک زمستانی ۲۰۱۸ در کره جنوبی را تحت تاثیر قرار دهد.

پنس ریاست هیئتی از مقام های آمریکایی را بر عهده دارد که قرار است در مراسم افتتاحیه بازی های المپیک زمستانی شرکت کنند. به نظر می رسد حضور مایک پنس در بازی های المپیک زمستانی کره جنوبی با هدف خنثی کردن تلاش های رهبر کره شمالی است و واشنگتن به دنبال جلب همکاری و عزم بین المللی علیه کره شمالی خواهد بود.

قرار است صدها ورزشکار و مقام رسمی کره شمالی در بازی های المپیک زمستانی شرکت کنند.

خبرگزاری رسمی کره شمالی دوشنبه تایید کرده است که "کیم یونگ نام" رئیس مجمع عالی خلق کره شمالی در مراسم افتتاحیه بازی های المپیک زمستانی که قرار است جمعه در کره جنوبی برگزار شود، شرکت خواهد کرد. سفر بی سابقه این مقام ارشد کره شمالی موجب افزایش گمانه زنی ها و امیدواری ها نسبت به آغاز مذاکرات دو کره شده است.

علی رغم امیدواری کاخ ریاست جمهوری کره جنوبی نسبت به بهبود روابط با همسایه شمالی، مقام های کاخ سفید نسبت به این مساله متقاعد نشده اند. آمریکا همچنان بر بی توجهی کره شمالی به قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل برای متوقف کردن برنامه های هسته ای و موشکی این کشور تمرکز کرده و به دنبال متقاعد کردن متحدان بین المللی خود است تا فشارها بر پیونگ یانگ را افزایش دهند.

رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا نیز روز دوشنبه در پاسخ به سئوالی درباره اینکه "آیا مایک پنس یا سایر مقام های آمریکایی با مقام های کره شمالی در بازی های المپیک زمستانی دیدار خواهند کرد"، گفت: باید منتظر بمانیم و ببینیم چه اتفاقی خواهد افتاد.

البته چنین نشست هایی از سوی مقام های دو کشور برنامه ریزی نشده است.

یک مقام ارشد کاخ سفید در این باره تاکید کرد: معاون رئیس جمهور آمریکا به دنبال دیدار با مقام های کره شمالی نیست.

مایک پنس قرار است در سفر به ژاپن با شینزو آبه نخست وزیر این کشور دیدار و گفتگو کند و با نظامیان آمریکایی نیز در پایگاه هوایی یوکوتا دیداری داشته باشد.

وی روز پنجشنبه به سئول سفر خواهد کرد. در سئول نیز مایک پنس با مون جائه این رئیس جمهور کره جنوبی دیدار می کند.

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با ما در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار